close
تبلیغات در اینترنت
اخبار بورس
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

اخبار بورس

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 221 پنجشنبه 01 خرداد 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین عنوان کرد: بازار بورس برای میان مدت و بلند مدت طراحی شده است و نوسان گیرها در بلند مدت بازنده های بازار خواهند بود زیرا با نقدینگی خود و پرداخت کارمزد فقط به دولت و کارگزاری ها کمک می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نصراله برزنی، مدیر عامل بانک اقتصاد نوین، در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، از چشم انداز مثبت بازار سرمایه تا پایان امسال سخن گفت.

برزنی با اشاره به وقایع چند ماه اخیر، از عمده دلایل روند نزولی بازار را ناشی از تصمیم ها و مصوبات مجلس و دولت در رابطه با گران شدن نرخ گاز پتروشیمی ها و حق مالکیت سنگ آهنی ها دانست و گفت: در عین حال بحث هدفمندی یارانه ها موجب شد تا بازار دچار ابهام شده و دسته ای از سرمایه گذاران از بازار خارج شوند.

وی هم چنین افزود: حقوقی های بزرگ نیز که به نوعی موتور محرک معاملات هستند در بازار حضور کم رنگی را نشان دادند که بازار هنوز علت آن را نمی داند.

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در رابطه با چشم انداز بازار تا پایان سال 93 عنوان کرد: چند دلیل عمده وجود دارد که موجب می شود نسبت به آینده بازار امیدوار باشیم. اول این که اکثر شرکت ها گزارش های بودجه خود را محتاطانه برآورد نموده اند و آخرین گزارش های عملکرد آنها حکایت از بهبود شرایط و افزایش سودآوری و درآمدهای آن ها دارد.

به علاوه چشم انداز سیاسی و اقتصادی کشور نیز امیدوار کننده بوده و با بهبود روند مذاکرات با دولت های غربی امید به کاهش تحریم ها وجود دارد که می تواند موجب تسهیل صادرات و نقل و انتقال وجوه نقد در سطح بین الملل شود.

از سوی دیگر شاخص کل از دی ماه تاکنون در حدود 15000 واحد کاهش داشته است. نسبت های p/e و قیمت سهام مختلف به کف خود و سطح جذابی رسیده اند. 

برزنی در رابطه با سیاست های انقباضی دولت در زمینه کاهش تورم با کنترل نقدینگی از طریق بورس عنوان کرد: حجم نقدینگی در کشور در حدود 600 هزار میلیارد تومان می باشد. این حجم نقدینگی را دولت نمی تواند با سیاست انقباضی کاهش دهد. چنانچه از این حجم نقدینگی تنها 5 درصد وارد بورس شود، کمتر از 30 هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد این بازار خواهد شد که می تواند موجب رونق معاملات و رشد سهام شرکت ها شود. به علاوه این مبلغ 6 برابر حجم پولی است که قرار بود صندوق توسعه به بازار کمک نماید و خبر حضور آن تا مدتی موجب مساعد شدن وضع بازار شد
.

وی همچنین افزود: متاسفانه در بازار ما چسبندگی به وضعیت فعلی وجود دارد. به طوری که چنانچه بازار در حال رشد باشد، همه فکر می کنند این وضعیت ادامه دار خواهد بود و حال که در رکود هستیم همه فکر می کنند قرار است در این وضعیت ماندگار شویم. در صورتی که در هر وضعیتی با توجه به شرایط موجود باید تحلیل کرد.

برزنی در رابطه با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز گفت: قیمت حامل های انرژی به نحوی بالا رفت که نسبت به برآورد خود شرکت ها متعادل تر بود و تا حدودی توانست رضایت نسبی آنها را به دست آورد. از سوی دیگر احتمال افزایش نرخ محصولات نیز می تواند هزینه های سال جاری آنها را پوشش دهد.

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در رابطه با بازدهی بازار تا پایان امسال نیز افزود: تا پایان امسال دستیابی به بازدهی 30 درصدی برای سهامداران منطقی به نظر می رسد. در این بین صنایع پتروشیمی، معدنی و فلزی نیز می توانند به عنوان صنایع پیشرو حرکت نمایند.

وی ادامه داد: پتروشیمی ها بزرگترین بخش بازار را در دست دارند و با تسهیل صادرات و بازگشت منابع نقدی، درآمدزایی آنها بهتر خواهد شد. در مرحله بعد بانکی ها نیز که در سال گذشته به اشتباه وارد رقابت بی دلیل با یکدیگر شده بودند و با افزایش نرخ سود سپرده ها به صورت رقابتی تا 23 درصد بهای تمام شده پول را افزایش داده بودند، در سال جاری با ثبات نرخ سود سپرده ها و دست برداشتن از رقابت، در میان مدت می توانند به سودآوری برسند.

برزنی همچنین عنوان کرد: بازار بورس برای میان مدت و بلند مدت طراحی شده است و نوسان گیرها در بلند مدت بازنده های بازار خواهند بود زیرا با نقدینگی خود به دولت و کارگزاری ها کمک می کنند

منبع :  اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه

حمیدرضا بازدید : 348 دوشنبه 18 فروردين 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما
 
روز گذشته بعد از 9 بار عرضه ناموفق نفت خام در بورس، برای نخستین بار بورس انرژی توانست پای فروشنده و خریدار نفت خام را در بورس
 
 
بند کند تا اولین معامله نفت خام، خارج از روش های سنتی گذشته به نام چهارمین بورس کشور با عمر یکساله از تولدش ثبت شود.
 
 
 
 


مادری مهربان که خرج ایرانیان را از 100 سال پیش داده؛ چه آن زمان که "ناکس دارسی" انگلیسی آنرا برده ، چه آن زمان که محمد مصدق برایش سینه سپر کرده و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که غولهای نفتی جهان برای گرفتن پروژه های نفتی ایران سرو دست می شکستند. تقریبا همه با احترام به مقوله نفت نگاه می کردند و دست نیافتنی. تا روزی که نفت مافیا نامیده شد و نگاهها به سمتش خیره که معلوم نیست در نفت چه می گذرد و درآمد های نفتی به کجا می رود؟ انگار نه انگار که 85 درصد درآمد کشور از پول نفت جور می شد.

نفت که یکبار ملی شده بود، چنان دولتی شدکه فقط نامش ملی ماند، تعطیلی یک روز مانده به نوروز هم شد سهم ملت از نفت ملی!

محدودیتهای بین المللی هم برای صنعت نفت مشکل ساز شد، مثل همان سالهای 31 و32 قرار شد که دیگر نفت ایران را نخرند. همین فرصتی شد که نفت فروشی ایرانیان کمتر از قبل شود. تنفسی که صادرات 4 میلیونی بشکه ای نفت ایران در یک روز را به کمتر از یک میلیون بشکه رساند.

حالا دیگر مادر مهربان و عابر بانک اقتصاد ایران چپش پر پول نیست! نفت قدیم با نفت امروز فرق کرده؛ نفتی که می خواست سر سفره ها بیاید، چیزی نمانده بود که بساط سفره را هم از خانه های مردم جمع کند .نفت بی زبان که دلار را سالها 900 تا 1000 تومان نگه داشته بود تحملش تمام شد. لنگر دلار از دستان نفت رها شد تا خوشی مردم و دولت تمام شود . این روزها نفت روی دست دولت مانده دیگر یارای تامین یارانه را هم ندارد. همین نگاهها را دوباره به نفت دوخته.کشوری که به روایتی دومین دارنده ذخایر هیدرو کربوری جهان است، به گفته وزیر نفتش از هر راهی برای فروش نفت استفاده میکند. اینجا دیگر فرقی ندارد نفت پیش میز مذاکره فروخته شود یا بخش خصوصی آنرا بفروشد.

فقط باید تلاش کرد که نفت فروش رود. البته به شرطی که دلارهای نفتی در حسابهای افراد و تجار آنسوی آبها نماند و به کشور برگردد. همین موضوع خیلی ها را به فکر انداخته که چطور می توان فروش نفت را بالا برد روشهای قدیمی انگار دیگر جوابگو نیست. نفتی که قبلا در مذاکرات دو سویه خوب فروش می رفت و پیش فروش می شد حالا دیگر مثل سابق فروش نمی رود . نفت ایران و متولی فروشش که دولتی باشند تحریم اند و این باعث شده مشتریان قدیمی نفت ایران جرات نکنند به سمت نفت ایران بیایند. شرایطی که با رویکرد سند چشم انداز 1404 تضاد دارد. آنطور که در سند چشم انداز 1404 تصریح شده جایگاه جمهوری اسلامی ایران باید به کشور اول منطقه از لحاظ اقتصادی سیاسی و علمی تبدیل شود .

جایگاه علمی کشور 12 سال مانده به چشم انداز به هدف رسیده است. در اقتصاد اما اوضاع بر وفق مراد نیست، بیکاری حداقل 12 درصدی، تورم سی و چند درصدی رشد منفی اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی اقتصاد را با چالش های زیادی روبرو کرده است. اقتصاد نفتی پشتیبانش را از دست داده و لنگ می زند شاید این دلیلی شده تا مدیران اقتصادی به فکر کم کردن هزینه ها باشند.

با همه این تفاسیر ، چرخ صنعت و تولید سوخت می خواهد، آنهم به دلار تا چرخش بچرخد ؛ صادرات غیر نفتی هم 13 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. وزیر نفت همه توانش را گذاشته تا برداشت نفت و فروشش را بالا ببرد .آنطور که در خبرها آمده است بیژن نامدار زنگنه قصد دارد با افزایش فروش نفت و تنوع بخشی به روشهای فروش مشکلات این بخش را کاهش دهد .مشکلاتی که در سه سال گذشته بیشتر رخ نمایاند و هم صادرات و خیلی بیشتر برداشت نفت را کم کرده است. برنامه های بلند مدت برای افزایش برداشت از میادین نفتی پول می خواهد. وزیر کهنه کار هم این را خوب می داند. تنوع بخشی روشهای فروش نفت خام احتمالا بهترین روش برای افزایش درامد در این روزهاست.

فعالیت های اقتصادی این روزها توام با درجه ای از ریسک است. ریسک تحریم ها را هم نمی توان کاملا حذف کرد. بنابر این نگرش علمی به مسئله ریسک چیزی جز مدیریت آن نیست. با توجه به این که نوسانات قیمت حامل های انرژی می تواند بر در امد تولید کنندگان و هزینه های مصرف کنندگان اثر بگذارد استفاده از مکانیزم بورس به منظور شفافیت بخشی و کاهش ریسک پیشنهاد می گردد.

یکی از مهمترین و اساسی ترین اصول در بازارهای بین المللی مبادلات انرژی در جهان به روان و سیال بودن میزان مبادلات در انهاست. بدین معنا که در بازار خریداران و فروشندگان قادر باشند در هر هنگام که اراده نمایند نسبت به خرید یا فروش به راحتی اقدام نموده و انجام معاملات میان آنها روان و سهل الوصول باشد. یا به عبارتی دیگر همیشه و در هر زمان برای خرید، فروشنده یا فروشندگان،  و برای فروش، خریدار یا خریدارانی در بازار وجود داشته باشد. وجود چنین اصلی در بازار موجب می گردد تا سرعت انجام معاملات شتاب بیشتری به خود گرفته و حجم مبادلات به طور چشم گیری افزایش یابد.

نقد بودن از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این بازار محسوب شده و به این معنی است که این بازار کاملا روان بوده و مشتری همیشه حضور دارد.

اینجاست که بورس می تواندباعث شفافیت بیشتر بازار انرژی شود. با عرضه فراورده های نفتی از طریق ساختار بورس معاملات جذاب انرژی از جمله نفت خام در پیش چشم ناظران بازار، رسانه های عمومی و مردم صورت می گیرد.

همچنین در این بازار دایره خریداران محصولات مختلف نفتی گسترده شده، و مشتریان مختلف وارد چرخه تجارت نفت می شوند. جالبتر اما ساختار بورس و افشا نشدن اطلاعات در آن است به قولی نام و نشان خریدار جز اطلاعات نهانی است. از این رو می شود فروش نفت را عمق بیشتری داد شاید به شرطی که عزم جدی هم برای تنوع بخشی به روشهای فروش نفت وجود داشته باشد.

نفت حالا پا به رکاب بورس شده است. بعد از 13 سال، این بار بورس و نفت دست در دست هم می گذارند، در بورس انرژی؛ اینجا دیگر نفت فروشی شفاف است و قرار است دولت فعلا روزانه 3000  بشکه از طلای سیاهش را در بورس بفروشد.

17 فروردین اگر روزی تاریخی نباشد حتما روزی عادی هم نیست. 9 بار عرضه ناموفق نفت خام در بورس خیلی ها را خسته کرده بود. این بار اما دیگر طلسم شکسته است. بورسی ها فعلا از خیر نفت صادراتی گذشته اند و نفتی ها هم می خواهند به مصرف کنندگان داخلی نفت را در بورس بفروشند. بورس انرژی انتظار 13 ساله را یکسال بعد از شروع به کارش پاسخ داده است موضوعی که کلید تدبیر را در قفل بورسی شدن نفت کارساز کرد.

 

 * یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی

 

-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا

 

حمیدرضا بازدید : 262 پنجشنبه 22 اسفند 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

دیروز شاخص بورس تهران به مرز ۷۶هزار واحد رسید. کارشناسان معتقدند با ورود شاخص به این کانال بورس تهران وارد یک دوره نزول طولانی‌مدت خواهد شد که به‌احتمال زیاد تا پایان سال ۹۳ادامه خواهد یافت.


 زمانی که نزول شاخص بورس آغاز شد کارشناسان پیش‌بینی کردند این شاخص تا مرز ۷۶هزار واحد نزول خواهد کرد. اکنون سخن از نزول تا سقف ۷۴هزار واحد است، اما اکنون سهامداران از خود می‌پرسند نزول شاخص بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

حسین اسدی نیا کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش گفت:بازار سهام با کم‌پولی مواجه شده؛ به این ‌معنا که نقدینگی از بازار خارج شده است به همین دلیل بخش زیادی از نزول بازار سهام تحت‌تأثیر نبود نقدینگی در بازار است.او توضیح داد: با وقوع تحولات جدید الگو‌های بازار تغییر کرد. در چنین شرایطی بازار در انتظار گزارش‌های ۳‌ماه نخست سال آینده است تا شرایط بازار سهام را بسنجند اما به اعتقاد من بازار سهام دست‌کم تا نیمه نخست سال آینده با نزول مواجه خواهد بود و هیچ نوع علائمی از بهبود وضعیت بازار مشاهده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ممکن است در این دوره صعود‌های مقطعی هم رخ دهد اما این صعود مداوم نخواهد بود، گفت: به لحاظ تکنیکال ما در موج چهارم نزول شاخص هستیم به‌معنای اینکه خط بعدی نزول شاخص ۷۴هزار واحد است و حتی ممکن است شاخص تا مرز ۷۰هزار واحد هم نزول کند اما در شرایط کنونی باید بازار را بیشتر با تحلیل‌های فاندامنتال یا بنیادی سنجید. در شرایط کنونی نمی‌توان بازار سهام را با ابزار تکنیکال محاسبه و ارزیابی کرد.

او توضیح داد: بازار سهام در انتظار گزارش‌های جدید شرکت‌های گروه معادن و فلزات و پتروشیمی است؛ البته شرکت‌های گروه معادن و فلزات شرایط مناسبی ندارند. قیمت سنگ آهن دانه‌بندی در ابتدای سال‌جاری میلادی ۲۲درصد کاهش یافته است. حال به این شرایط باید دریافت ۱۰درصدی عوارض از سوی دولت و افزایش بهره مالکانه معادن را هم اضافه کرد. با محاسبه این موارد آینده خوبی برای سهام شرکت‌های این گروه تصور نمی‌شود. اسدی نیا تأکید کرد: ممکن است هفته آینده یک موج مثبت در بازار آغاز و این موج در فروردین‌ماه هم تکرار شود اما این موج پایدار نیست چرا که ابهام زیادی در صنایع وجود دارد و در عین حال نقدینگی از بازار خارج شده است. به‌نظر می‌رسد این نقدینگی به سمت بانک‌ها و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی سرازیر شده است. او افزود: سود تسهیلات بانک‌ها نسبت به گذشته افزایش یافته؛ در چنین شرایطی خیلی‌ها ترجیح می‌دهند سهامشان را در بانک‌ها سرمایه‌گذاری کنند که ریسک کمتری دارد.

شرایط سال ۸۳تکرار می‌شود

حمیدرضا کاهدی کارشناس دیگر بازار سرمایه هم چندان به صعود شاخص بورس امیدوار نیست. او سخنان اسدی نیا را به نوع دیگری تأیید کرد و گفت: خط نزول بعدی شاخص ۷۳تا ۷۴هزار واحد است اما به‌احتمال زیاد اتفاق مثبتی تا پایان سال رخ نخواهد داد. وی با بیان اینکه نکته مثبتی در بازار دیده نمی‌شود وعلائم بازار سهام نشان می‌دهد که نزول بورس در یک دوره طولانی ادامه خواهد داشت، گفت: شاخص در حال اصلاح است با این تفاوت که این اصلاح با بقیه اصلاح‌ها متفاوت است و علائم بهبود در بازار دیده نمی‌شود، بنابر این به اعتقاد من بازار سهام در سال ۹۳با شرایط رکود به حرکت خود ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه نزول سال ۸۳یک‌بار دیگر تکرار خواهد شد، گفت: اصلاح کنونی شاخص اصلاح بزرگی است چرا که طبیعتا گزارش‌های شرکت‌ها نیز مطلوب نیست و این باعث می‌شود که قیمت‌ها از حد‌اقل کف قیمت هم عبور کنند.

از او پرسیدیم پیش‌بینی‌اش در مورد سهام گروه معادن و فلزات چیست که توضیح داد: چندان امید‌بخش نیست؛ به‌طور مثال به قیمت مس در بازار‌های جهانی نگاه کنید. قیمت مس به ۶۴۰۰دلار رسیده و احتمال سقوط این قیمت به ۶هزار دلار هم وجود دارد و این موضوع اثرش را روی سهام شرکت ملی مس نشان می‌دهد و این یک نمونه از وضعیت سهام شرکت‌های این گروه است.او توضیح داد: ممکن است بازار سهام در تابستان یک دوره صعود را سپری کند اما تا زمانی که نسبت قیمت به درآمد شرکت‌ها به حد‌اقل ممکن نرسد بعید است که فصل صعود بورس آغاز شود.

درباره ما
Profile Pic
ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  مطالب
  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 3
 • بازدید امروز : 160
 • بازدید ماه : 5,541
 • بازدید سال : 5,541
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان