close
تبلیغات در اینترنت
سیاسی
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

سیاسی

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 315 سه شنبه 05 خرداد 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان، توافق هسته‌ای با تعریف آمریکایی‌ها را خسارت‌آفرین و غیرقابل قبول می‌دانند

برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان، توافق هسته‌ای با تعریف آمریکایی‌ها را خسارت‌آفرین و غیرقابل قبول می‌دانند

حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان درباره اظهارات دیروز عراقچی در مجلس نوشت برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان،عدم توافق را به توافق مزبور که ویرانگر امنیت و اقتصاد کشور است ترجیح می‌دهند


حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان درباره اظهارات دیروز عراقچی در مجلس نوشت:


1- وقتی «برنارد شاو» نویسنده شوخ‌طبع و بلندآوازه انگلیسی در بندرنیویورک از کشتی پیاده شد و چشمش به «مجسمه آزادی» افتاد، از میزبان آمریکایی خود که به استقبالش آمده بود پرسید؛ این مجسمه کیست؟ و میزبان آمریکایی پاسخ داد؛ مجسمه آزادی است و می‌خواست توضیح بیشتری بدهد که برناردشاو کلام او را قطع کرد و گفت؛ متشکرم، نیازی به توضیح نیست، این کار در انگلیس و سایر کشورها نیز مرسوم است که وقتی شخصیت برجسته‌ای از دنیا می‌رود، مجسمه‌اش را به عنوان یادبود در یکی از مراکز شهر نصب می‌کنند تا یاد و خاطره او باقی بماند و مردم فراموش نکنند که روزی، روزگاری چنین شخصیت برجسته‌ای در میان آنها بوده است و اگر حالا  نیست، می‌توانند به آن روزها که زنده بود افتخار کنند! و البته فقط افتخار کنند!
2- افق پیش‌روی مذاکرات هسته‌ای اگر تا چند هفته قبل «خاکستری» بود و اعضای محترم تیم مذاکره‌کننده در سایه روشن‌های این افق خاکستری، نشانه‌هایی از یک توافق مطلوب را آدرس می‌دادند ولی امروزه با توجه به شواهد و اسناد موجود جای کمترین تردیدی نیست که چنانچه در فرمول مذاکرات و روال جاری آن تجدیدنظر جدی نشود، از تأسیسات هسته‌ای ایران اسلامی فقط یک «مجسمه یادبود» باقی می‌ماند که غیر از یادآوری تلاش بر باد رفته دانشمندان و دست‌اندرکاران برنامه هسته‌ای کشورمان و حسرت از دست دادن آنچه تاکنون به دست آورده‌ایم، خاصیت و ارزش دیگری نخواهد داشت و این، تازه آغاز ماجراست و ادامه داستان در بستر دیگری که الزاما هسته‌ای نیست و در صورت وقوع، تاریک و فاجعه‌آفرین نیز هست، دنبال خواهد شد. از این‌روی دولت محترم موظف است با برخورداری از حمایت ملت که اهمیت دادن به انتقادها و پیشنهادهای منتقدان لازمه آن است، قبل از وقوع واقعه در پی علاج آن باشد، چرا که شرایط بسیار خطیر است- و البته، نه خطرناک- بنابراین جایی برای آزمون و خطا نیست و به مصداق ضرب‌المثل معروف؛ اولین اشتباه کسی که در انبار مهمات کار می‌کند، آخرین اشتباه او خواهد بود.3- پیش از این بارها به نقد توافق لوزان پرداخته‌ایم و تکرار آن را ضروری نمی‌دانیم، اما از آنجا که روند کنونی مذاکرات در چارچوب توافق‌لوزان - یا به قول دوستان «بیانیه لوزان» - جریان دارد و متاسفانه اظهارات اعضای تیم محترم مذاکره‌کننده کشورمان نیز به تصریح و تلویح از پذیرش مفاد آن حکایت می‌کند، اشاره‌ای گذرا به یکی از بااهمیت‌ترین -بخوانید خطرناک‌ترین و خسارت‌آفرین‌ترین- بندهای توافق یاد شده را ضروری می‌دانیم، موضوع این بند که در بخش «بازرسی و شفافیت» توافق لوزان آمده است، پروتکل الحاقی است که دیروز آقایان ظریف و عراقچی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی بر پذیرش آن از سوی ایران تأکید ورزیدند.


آقای عراقچی طی سخنانی- که نگارنده فایل صوتی آن را شنیده است- تصریح کرد، پروتکل الحاقی را پذیرفته‌ایم و گفت؛ آژانس براساس این پروتکل می‌تواند از همه مراکز هسته‌ای و غیرهسته‌ای که شامل مراکز نظامی نیز می‌شود بازرسی کند و تاکید ورزید که بدون پذیرش پروتکل، توافق امکان‌پذیر نیست و توضیح داد که این بازرسی‌ها مدیریت شده خواهد بود.
4- پروتکل الحاقی به بازرسان آژانس اجازه می‌دهد از تأسیسات هسته‌ای و غیرهسته‌ای ایران- از جمله مراکز نظامی- به صورت سر زده و با تصریح «ازهر‌مکان و در هر زمان» بازرسی کنند. این بازرسی‌ها تحت عنوان و گزاره «ابعاد نظامی احتمالی» - PMD - صورت می‌پذیرد.


براساس توافق لوزان که حریف با اصرار بر اجرای آن تأکید می‌ورزد، تعلیق و نه لغو تحریم‌ها - آنهم فقط 17 درصد آن - مشروط به گزارش آژانس مبنی بر تائید همکاری ایران در فراهم آوردن زمینه و تسهیلات لازم برای بازرسی‌ها و انجام تعهداتی است که در توافق آمده است. به بیان دیگر، آژانس باید اعلام کند در فعالیت‌های مراکز هسته‌ای و نظامی ایران هیچ نمونه‌ای که احتمال - دقت کنید فقط احتمال- بهره‌گیری از آن در سلاح هسته‌ای وجود داشته باشد، دیده نشده است.


پذیرش این بند از توافق ضمن آن که تمامی اطلاعات سری مراکز نظامی کشورمان را در اختیار دشمنان تابلودار نظام می‌گذارد، زمینه محروم شدن جمهوری اسلامی ایران از تسلیحات پیشرفته و استراتژیک خود را نیز فراهم می‌آورد. چرا که براساس PMD، نباید از هیچ فعالیتی که احتمال بهره‌گیری از آن در تسلیحات هسته‌ای وجود داشته باشد، برخوردار باشیم. به عنوان مثال - و فقط یک نمونه - مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده‌اند که موشک‌های بالستیک ایران قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارند. از این روی، اگر ملزم به اجرای تعهدات خود در توافق نهایی باشیم - که آقایان ظریف و عراقچی بر آن تاکید ورزیده‌اند- باید از تولید موشک‌های بالستیک و بسیاری از تسلیحات دیگر دست بکشیم و در غیر این صورت، به توافق عمل نکرده‌ایم! و...


برادر عزیزمان آقای عراقچی گفته‌اند بازرسی‌های تحت موضوع پروتکل‌الحاقی «مدیریت شده» خواهد بود که نظر ایشان با مواد 5، 83 و 84 پروتکل یاد شده مغایرت دارد که خود نوشته دیگری می‌طلبد.


به بیان واضح‌تر و در یک کلام، مفهوم واقعی و غیرقابل تغییر تن دادن به پروتکل الحاقی، خلع سلاح کامل کشورمان و کاهش توان نظامی جمهوری اسلامی  در حد برخورداری از تعدادی تفنگ و فشنگ و نارنجک خواهد بود! آیا فرض دیگری وجود خواهد داشت؟! اگر پاسخ منفی است- که منفی است- آیا نباید نگران آینده فاجعه‌بار توافقی بود که دوستان مذاکره‌کننده بعد از اصرارها و درخواست‌های فراوان، فقط گوشه‌ای از آن را رونمایی کرده‌اند؟!5- حالا وقت آن است که به سه سؤال پیش‌روی پاسخ بدهیم و با کنار هم نهادن پاسخ‌ها درباره نتیجه‌ای که به دنبال خواهد داشت قضاوت کنیم. پرسش‌ها ساده است و پاسخ‌ها و نتیجه‌گیری‌ از آن نیز به آسانی امکان‌پذیر است.


اول: آیا آمریکا دشمن سرسخت ایران اسلامی نیست؟ و آیا بارها به صراحت اعلام نکرده است که براندازی نظام اسلامی را به عنوان یک هدف استراتژیک در دستور کار خود دارد و این هدف مادام که جمهوری اسلامی ایران وجود دارد قابل حذف نخواهد بود؟! پاسخ این سؤال بدون کمترین تردیدی مثبت است و علاوه بر اعلام صریح مقامات آمریکایی، عملکرد سی و هفت سال گذشته آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نیز حاکی از آن است.


دوم: آمریکا در صورت امکان و چنانچه نتیجه حمله نظامی به ایران را کارساز می‌دانست، آیا در انجام آن کمترین درنگ و تردیدی به خود راه می‌داد؟ پاسخ این پرسش نیز پیچیده‌ و پنهان نیست و به قول حضرت امام(ره) که سال گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید شد، آمریکا از هیچ تلاشی برای براندازی جمهوری اسلامی ایران دریغ نکرده است و اگر از اقدامی خودداری ورزیده فقط به این علت بوده که توان انجام آن را نداشته است.


سوم: تاکنون کدام عامل یا علت مانع اقداماتی نظیر حمله نظامی آمریکا به ایران بوده است؟ آیا اصلی‌ترین آنها به ترتیب اهمیت،


الف: روحیه سرشار از ایمان آمیخته به شجاعت مردم،


ب: برخورداری ایران از ماشین جنگی و تسلیحاتی پیشرفته و مدرن ج: پایگاه عمیق و گسترده در میان ملت‌های مسلمان و نهضت‌های مقاومت و... نبوده است؟ پاسخ این پرسش نیز روشن‌تر از آن است که با کمترین تردیدی همراه باشد.


اکنون به توافق لوزان که به گفته دوستان مذاکره‌کننده، چارچوب توافق‌نهایی است نیم‌نگاهی بیندازید.


آمریکا با تبدیل فعالیت هسته‌ای پردامنه و علمی کشورمان به یک مجسمه بی‌روح و عروسکی، در پی تحقیر ملت است که نتیجه آن - به زعم آمریکایی‌ها - شکست روحیه مردم و بی‌اعتمادی آنان به مسئولان خواهد بود. گفتنی است آمریکایی‌ها، با استناد به توافق لوزان، توهم دست کشیدن جمهوری اسلامی ایران از مبانی و آموزه‌های انقلابی خود را بارها از شیپور فریب رسانه‌ای غرب پمپاژ کرده‌اند و از سوی دیگر بلافاصله بعد از هر دور مذاکره، این گزاره جعلی را در مقیاس گسترده و فراگیر خطاب به نهضت‌های اسلامی و ملت‌های مسلمان تبلیغ کرده‌اند که نظام اسلامی ایران نیز بعد از سی‌ و هفت سال مقاومت چاره‌ای جز کنار آمدن با آمریکا و متحدانش نداشته است! و از این رهگذر، سعی در تخریب پایگاه مردمی انقلاب در میان ملت‌های مسلمان و نهضت‌های مقاومت منطقه داشته‌اند و در همان حال با تحمیل پروتکل الحاقی و اجرای آن در بستر PMD - در صورت پذیرش آن از سوی ایران - و حتی بازجویی از دانشمندان هسته‌ای و غیرهسته‌ای و... در پی خلع سلاح‌ جمهوری اسلامی ایران است! نتیجه آن که - باز هم به زعم خود- به دنبال حذف هر سه عامل یاد شده‌ای هستند که ایران اسلامی را در اوج اقتدار نگاهداشته و مانع از برخوردهای وحشیانه آمریکا بوده است.6- موارد یاد شده، خواست و انگیزه آمریکا و متحدانش از تحمیل یک توافق هسته‌ای در چارچوب توافق لوزان است ولی در این سوی صحنه، حضور پرقدرت و با درایت رهبر معظم انقلاب را می‌توان دید که تاکنون همه نقشه‌های حریف را نقش بر آب کرده است و از جمله تاکید اخیر ایشان که هرگز به دشمن اجازه بازرسی از مراکز نظامی و یا بازجویی از دانشمندان کشورمان را نخواهند داد.


بنابراین بدیهی است که هیچگونه توافقی با مفاد و محتوای مورد نظر آمریکا و متحدانش امکان‌پذیر نخواهد بود.7- و بالاخره، یک خبر موثق حکایت از آن دارد که برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان نیز علی‌رغم اظهارنظرهای خوشبینانه قبلی، توافق هسته‌ای با تعریف آمریکایی‌ها را خسارت‌آفرین و غیرقابل قبول می‌دانند و به صراحت ابراز داشته‌اند عدم توافق را به توافق مزبور که ویرانگر امنیت و اقتصاد کشور است ترجیح می‌دهند ... و در این‌باره گفتنی‌های دیگری هست که به بعد موکول می‌کنیم.

حمیدرضا بازدید : 294 دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

انتشار عکس دو کودک یمنی در رسانه ها و فضای مجازی جهان عرب در 48 ساعت گذشته میلیونها انسان را به گریه انداخته است.

به گزارش جماران به نقل از مهر، در این تصویر، دو دختر کم سن و سال یمنی پلاکاردی در دست گرفته اند که بر روی آن نوشته شده: درخواست کمک فوری داریم. از کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس).. شهر عدن زیر آتش قرار گرفته.. مراکز پزشکی خود را به روی زخمی های ما باز کنید.

 


 


گفتنی است این تصویر ظرف 48 ساعت گذشته به طور گسترده در رسانه ها و فضای مجازی جهان عرب منتشر شده و همچنان میان کاربران در حال رد و بدل شدن است. متن نظرات و مطالبی که کاربران عرب زبان در ذیل این تصویر در صفحات مختلف سایت های اجتماعی منتشر می کنند، نشان دهنده غم و اندوه آنان از دیدن این تصویر است.

گفتنی است ارتش عربستان با کمک همدستانش نزدیک به 50 روز است که حملات ددمنشانه ای علیه ملت مظلوم یمن به راه انداخته و همچنان از رسیدن کمک های انساندوستانه به آنان جلوگیری می کند.

حمیدرضا بازدید : 310 دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما
شرمن: تحریم، پیشرفت هسته‌ای ایران را متوقف نکرد/ برنامه هسته‌ای ایران با فرهنگ و اقتصاد مقاومتی به نقطه امروز رسید

سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا با اعتراف به اینکه تحریم‌ها نتوانسته‌اند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کنند، فرهنگ و اقتصاد مقاومتی را عامل پیشرفت این برنامه در دوران تحریم‌ها دانست.

خبرگزاری فارس: شرمن: تحریم، پیشرفت هسته‌ای ایران را متوقف نکرد/ برنامه هسته‌ای ایران با فرهنگ و اقتصاد مقاومتی به نقطه امروز رسید

  به گزارش گروه مانیتورینگ خبرگزاری فارس، «وندی شرمن»، معاون وزیر خارجه آمریکا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این کشور در گفت‌وگوهای 1+5 «فرهنگ و اقتصاد مقاومتی ایران» را عامل پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران در دوران تحریم‌ها دانست.

  وی که در کنفرانس موسوم به «مشورت درباره وجدان» سخنرانی می‌کرد در ابتدای نطق خود به برگزاری جشن موسوم به «استقلال اسرائیل» در هفته گذشته اشاره کرد و گفت که با اظهارات «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این مراسم مبنی بر اینکه آمریکا و اسرائیل عضو یک «خانواده» هستند، موافق است.

  این کنفرانس را «مرکز اقدام مذهبی یهودیت اصلاح‌گرا» از لابی‌های حامی صهیونیسم برگزار می‌کند.

  معاون وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن می‌داند که اسرائیل در همسایگی کشورهای سختی قرار دارد گفت که تلاش آمریکا این است که اوضاع همسایگی اسرائیل با «ایران مسلح به سلاح هسته‌ای» بدتر نشود.

  شرمن در ادامه به تشریح مزایای توافق هسته‌ای با ایران پرداخت و گفت که با توافق هسته‌ای است که می‌توان برنامه هسته‌ای ایران را محدود کرد.

  وی محدود کردن برنامه غنی‌سازی ایران، عدم دست‌یابی ایران به پلوتونیوم سطح تسلیحاتی، کاستن از ذخایر اورانیوم ایران و دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌شده و اعلام‌نشده ایران را از مزایای این توافق برشمرد و تأکید کرد در صورتی که مشخص شود ایران به تعهدات خود عمل نکرده یا مفاد توافقنامه احتمالی را نقض کرده است تمامی گزینه‌ها علیه این کشور روی میز خواهد بود.

  این دیپلمات آمریکایی در ادامه به سوالات مخاطبان پاسخ داد.

  وی در پاسخ به سوال یک مخاطب درباره تحریم‌ها این اقدامات تنبیهی را بسیار «وسیع و موثر» و عامل حضور ایران در پای میز مذاکرات دانست اما اضافه کرد تحریم‌ها نتوانسته‌اند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کنند. شرمن گفت ایرانی‌ها در دوران تحریم‌های اقتصادی از 165 سانتریفیوژ به 19 هزار سانتریفیوژ رسیدند.

  سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا در ادامه گفت ایرانی‌ها «اقتصاد و فرهنگ مقاومتی» دارند و آنها احساس کردند که باید برنامه هسته‌ای خود را پیش ببرند.

  شرمن اضافه کرد: «چیزی که این برنامه را متوقف کرد، برنامه مشترک اقدام (توافق موقت ژنو) بود.»

  وی ادامه داد: «تنها گزینه بادوام، رسیدن به توافقی با نظارت و شفافیت کافی جهت درک رویدادهای پیرامون برنامه هسته‌ای ایران است.»

  معاون وزیر خارجه آمریکا افزود توافق هسته‌ای، در صورت حصول تا موعد ۳۰ ژوئیه، اسرائیل، آمریکا و تمام جهان را به مکانی امن‌تر تبدیل خواهد کرد.

  معاون وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اقدام نظامی علیه ایران گفت که جامعه اطلاعاتی آمریکا در این باره بررسی‌های لازم را انجام داده است اما تحلیل‌ها حاکی از آن است که این گزینه برنامه هسته‌ای ایران را تنها دو سال به عقب می‌برد.

  «شرمن» درباره اظهارات روزهای اخیر برخی نمایندگان کنگره که گفته‌اند قصد دارند متمم‌های اصلاحی مختلفی به طرح موسوم به «بازبینی کنگره در توافق هسته‌ای» اضافه کنند هم اظهار نظر کرد .

  معاون وزیر خارجه آمریکا متمم‌های پیشنهادی نمایندگان کنگره برای اضافه شدن به این طرح را «تأسف‌بار» خواند و افزود اوباما در صورت تغییر لحن این طرح، گزینه‌های خود درباره آن را در نظر خواهد گرفت.

  رئیس‌جمهور آمریکا ابتدا این طرح را به وتو تهدید کرده بود اما بعد از اعمال تغییراتی در آن گفت که حاضر است نسخه اصلاح‌شده آن را در صورت عدم تغییر بیشتر، امضا کند.

  حمیدرضا بازدید : 209 جمعه 21 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

  جریان فتنه 88 ، جریانی بود که به قول مقام معظم رهبری هنوز همه ابعاد آن شناخته نشده و هنوز قلمها ‏آنرا تبیین نکرده اند. ‏


  گروه بصیرتی صالحین؛جریانی که دشمن خارجی با همه ی قوا و توان و هر چه در کیسه استراتژیستهای خود داشت وارد شد و از ‏همه توان مارهای  داخلی خود که سالها در آستین نظام پرورده بود استفاده کرد. همه توان خود را در ‏براندازی همه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گرفت .سالها ریشه ها و مبانی و نقاط ثقل انقلاب را ‏شناسایی کرد ، مدتها طراحی و برنامه ریزی نمود، شعار سازیهای خاص ، ادغام مکانیزم جنگ نرم و سخت ، ‏بهره گیری از همه پتانسیل کشورهای همسایه ، قربانی کردن  برخی از افراد  خود  برای  رسیدن  به هدف ، ‏عبور از مراقبت از یاران و هم پیمانان  داخلی به جهت اطمینان شکست نظام در این جریان بخشی از مواردی ‏بود که میتواند امروز معرفی بر جریان فتنه 88 باشد.‏

  اگر امروز اصلاحات و مشارکت به واقع نفرات مطرحی برای ورود به عرصه های مختلف نظام ندارند و دست به ‏دامان نجفقلی حبیبی ها و بکار گیری فرجی دانا ها میشود به دلیل آنست که نفرات اصلی و اتاق فکر ‏اصلاحات و مشارکت تا لایه های دوم و سوم در فتنه دارای نقش اصلی شدند اما همانگونه که خداوند در ‏قرآن میفرماید : " یرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ _ می خواهند نور خدا را ‏به دهانهايشان خاموش کنند ولی خدا کامل کننده ، نورخويش است ، اگر چه کافران را ناخوش آيد " خداوند ‏نخواست که فتنه بر انقلاب پیروز شود و با درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم متدین انقلاب ‏استوارتر از قبل ضمن برملا کردن نقشه ی شوم استکبار از وجهه ی حقیقی یاران غرب در کشور نیز پرده ‏برداری کرد.‏

  سرمایه ای که در تراژدی فتنه هزینه شد چه از حیث مادی و چه از حیث معنوی در حدی کلان و عظیم بود ‏که غرب آمریکایی هنوز نمی تواند خاطره ی آنرا از خاطر خود پاک کند ، لذا هر از چند گاهی با دست زدن ‏به اقدامی در عرصه ای جدید تلاشی مذبوحانه را برای توجیه اقدام خود به انجام میرساند. این بار مجری ‏مشهور تلویزیونی ، جان استیوارت دست به ساخت فیلمی با نام گلاب زده و فیلمنامه ی خود را بر اساس ‏خاطرات روزنامه نگار معلوم الحال مازیار بهاری تنظیم نموده است ، همکاری تفاله های فتنه یعنی شهره ‏آغداشلو و گلشیفته ی فراهانی که بیچاره نشان دادن ایران و آبروریزی از مقام زن ایرانی از افتخارات پرونده ی ‏سینمایی این دو موجود غربزده است نیز از اجزای مهم این فیلم  می باشد.‏

  آنچه مسلم است این است که غرب به دلیل سرمایه ای که در جریان فتنه هزینه کرده و شکستی که در آن ‏متحمل شده است بایست پاسخی به مخالفان مردمی خود برای دخالت در امور سایر کشورها داشته باشد، ‏گرچه تظاهر به انسان دوستی دولت آمریکا و دنباله های او دیگر در بین مردم آمریکا و کشورهای اروپایی هم ‏جایگاهی ندارد لیکن مستمسکی غیر از این جلوه نمایی نیز برای غرب باقی نمانده است ، آمریکایی که هنوز ‏دلیل ورودش در جنگ جهانی دوم در هاله ای از ابهام وجود دارد و بسیاری معتقدند که هالیوود صهیونیستی ‏توانست توجیهات دروغینی از جمله حمله به کشتی آمریکایی را ایجاد نماید اکنون باید پاسخگوی مردم خود ‏برای حمله به عراق و افغانستان و سایر کشورها و دخالت در امور کشورهایی مانند سوریه و ایران و ایجاد ‏گروههای تروریستی مانند داعش و النصره و غیره ارائه نماید؛ والبته چه توجیهی زیباتر و فریبنده تر از شعار ‏کمک به مردم و دفاع از آزادی که دروغ بزرگ هر  سال غرب است .‏

  حمیدرضا بازدید : 311 جمعه 21 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

  ماجرای فرگوسن و اعتراض انسانهایی که به پایمال شدن حق حیات یک انسان فقط و فقط به جرم اینکه رنگ پوست او خوشایند سفیدان سیاه طینت نیست ، شاید آنقدر که سخن ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا عجیب بود تعجب ناظران منصف جهانی را برانگیخته نکرد.


   گروه بصیرتی صالحین؛حقیقت این است که امروز دیگر نمیتوان غرب را سلسله کشورهایی از اروپا تا آمریکای لاتین دانست و غرب قبل و بعد از جنگ جهانی دوم را باید تفکیک کرد. اروپا  گر چه ایجاد کننده ی دو جنگ جهانی بود، لیکن معادلات دنیا بر اساس خواست اروپا تنظیم نشد و آمریکا با حضور ناگهانی خود در اواخر جنگ جهانی دوم توانست در فرهنگ لغت سیاسی دنیا ترجمه غرب را به آمریکا و خواستگاههایش تغییر دهد. البته این پدرخواندگی برای آمریکا به سادگی بدست نیامد، بدست گرفتن انحصاری ابزار رسانه و کمک جدی هالیود ، دزدیدن مغزها، ترور، بی اخلاقی حکومتی و سیاسی ، پرورش اپوزیسیونهای متعدد برای هر حکومت و بالاخره پایبندی به بنیانهای صهیونیستی که برخی از اصول آن را میتوان در پرتوکلهای صهیون دید، توانست قدرتی برای غرب فراهم آورد که امروز آلمان هیتلری فاقد ارتش شده و در مذاکرات 5+1 اجازه نشستن کنار آمریکا را بعنوان 6 ندارد. وسایر کشورهای اروپایی هم باید نظر آمریکا را مثلا در جریان ژنو 2 سوریه فراهم کنند و اگر او موافق حضور ایران در ژنو 2 سوریه نباشد سازمان ملل هم پیام میدهد که به آمریکا توصیه میکنیم با حضور ایران مخالفت نکند و از روسیه تا سازمان ملل و انگلستان و فرانسه تا سایرین به خواست آمریکا تن میدهند و اینها همه و همه یعنی اینکه امروز غرب مساوی است با آمریکا.

  شاید در نگاه اول این موضوع  باعث فخر و مباهات برای کشور آمریکا محسوب شود لیکن آنگاه که آمریکا با نگاه دقیق و چهره ی بدون نقاب دیده شود ، با موجودی که هیچ شباهتی به انسان وانسانیت ندارد مواجه میشویم. چهره ای که وقتی نقاب بر صورت میزند  ظاهراٌ بدنبال حقوق شهروندی و بسط و گسترش آن در جهان است و آنگاه که عریان و بی نقاب ظاهر شود، به حداقلی ترین حقوق انسانها یعنی حق حیات نیز قائل نیست و از منظر ددمنشانه ی او تنهاکسانی حق حیات دارند که افسار بردگی غربِ آمریکایی را بر گردن انداخته و مانند اسبی رام این کابوی وحشی را بر دوش خود حمل کنند.

  ماجرای فرگوسن و اعتراض انسانهایی که به پایمال شدن حق حیات یک انسان فقط و فقط به جرم اینکه رنگ پوست او خوشایند سفیدان سیاه طینت نیست ، شاید آنقدر که سخن ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا عجیب بود تعجب ناظران منصف جهانی را برانگیخته نکرد. این مسئول آمریکایی در حالی که کشور مطبوعش سالها کشورهایی مانند ویتنام ، عراق ، افغانستان و... را بی هیچ جرمی شخم زده و در حالی که علت تحریمها ، بلوکه شدن پولها و برنامه ریزی کودتاهای مختلف در ایران را تنها به بهانه ی عدم رعایت حقوق بشر به اجرا در آورده در پاسخ کشور مصر که پس از چند سال جمله ی آمریکایی ها را به خودشان هدیه کرده و خواسته تا با مردم فرگوسن با صبر و تحمل بیشتری برخورد شده و به نظر آنان احترام گذاشته شود ، میگوید: "واشنگتن با مشکلات به وجود آمده در ایالت میسوری به صورت آشکار و با درستی برخورد می‌کند و رخدادهای میسوری مساله‌ای داخلی است".

  اینکه ناظران جهانی و سازمان ملل مانند همیشه گروهی برای بررسی اعزام نمایند و در انتها حق دولت را محفوظ بدانند امری طبیعی است ، اما اینکه کشوری مانند آمریکا که سوابق بسیار وحشتناکی در ورود به شخصی ترین حوزه های کشورهای مختلف را دارد ( جدید ترین این موارد افشای اسنودن در خصوص انجام برنامه ی شنود از روسای جمهور و رهبران کشورهای مختلف اروپایی است) سخن از مساله ی داخلی بودن به میان آورد نشان دهنده ی چهره ی دوم یا همان چهره ی بی نقاب غرب با طعم آمریکایی است.

  خوب است منتقدان فراری به اصطلاح حقوقدانی مانند شیرین عبادی و مسیح علی نژاد که وقیحانه علیه ایران گزارشهای به دروغ تهیه و موجبات تحریمات بیشتر را با دست جسور و مغرض احمد شهید فراهم میکنند این چهره ی خون ریز و بی ملاحظه ی غرب را ببینند و فارغ از دین و دینداری به وظیفه ی انسانی خود اگر با وجود خوی غرب پرستانه ذره ای از انسانیت در وجودشان باقی است عمل نمایند.

  حمیدرضا بازدید : 166 چهارشنبه 19 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

  آزمایش سامانه موشکی حیتس ۲ رژیم صهیونیستی شکست خورد.


  به گزارش شاخص، واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، ارتش رژیم صهیونیستی در آزمایش سامانه موشکی حیتس 2 با شکست مواجه شد.


  روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت با اشاره به ترس مقامات صهیونیستی از ناتوانی موشک حیتس3 در هدف قرار دادن موشکهای حماس برای رفع این نقیصه سازندگان این سامانه،موشکهای حیتس 2 را طراحی و ساخته اند  و ادعا می کنند درصورت فرار موشک ها از دست سامانه حیتس 3، آنرا هدف قرار می دهند.

  حمیدرضا بازدید : 264 چهارشنبه 19 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

  اسماعيل هنيه معاون رييس دفتر سياسي جنبش حماس در بازديد از مناطق آسيب ديده از تجاوز اخير رژيم صهيونيستي بر بازسازي غزه تاکيد کرد.


  به گزارش شاخص،واحد مرکزي خبر به نقل از خبرگزاري « معا » از غزه ،هنيه که همراه با گروهي از رهبران جنبش حماس از مناطق آسيب ديده غزه در شرق خانيونس بازديد کرد گفت: « ملت فلسطين توانست با مقاومت ، ايثارگري و حمايت از مبارزان فلسطيني رژيم اشغالگر را در جريان تجاوز نظامي اخير به غزه شکست بدهد.»
  وي از مقاومت ساکنان مناطق شرقي غزه و حمايت آنان از مقاومت تمجيد کرد و افزود: « ما غزه را بازسازي خواهيم کرد. ما هر آن چه را که رژيم اشغالگر در غزه تخريب و نابود کرده است را از نو خواهيم ساخت.»
  اين رهبر فلسطيني اظهار داشت: « مقاومت جانانه غزه هيبت و هيمنه ارتش اسراييل را شکست. اسطوره شکست ناپذيري ارتش اسراييل و منظومه امنيتي آن نيز در جنگ اخير شکست.»
  هنيه گفت جنگ رو در رو ، عمليات نفوذ مبارزان فلسطيني به پشت جبهه دشمن  و ديگر عمليات هاي ابتکاري نيروهاي مقاومت در جنگ اخير نقطه تحولي در تاريخ مبارزه با رژيم صهيونيستي شد.
   موسي ابومرزوق ، خليل الحيه ، سامي ابوزهري و شماري ديگر از رهبران حماس هنيه را در اين بازديد همراهي کردند.

  حمیدرضا بازدید : 325 چهارشنبه 19 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

  آقای عراقچی به کجا چنین شتابان!؟

  اظهارات اخیر آقای عراقچی عضو ارشد مذاکره کننده ی هسته ای ایران که از اعضا مذاکره کننده ی تیم ‏دولت سابق نیز بوده اند بار دیگر موجبات تعجب و حیرت دلسوزان جریان هسته ای را فراهم آورد.‏


  گروه بصیرتی صالحین؛ عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اخیراً گفته است: «عده‌ای در داخل کشور از لغو تحریم‌ها نگران‌اند»


  مذاکرات هسته ای که با پشتیبانی مقام معظم رهبری تا کنون ادامه یافته است و با اینکه ایشان از ابتدای ‏امر فرمودند((به این مذاکرات خوشبین نیستند)) و غرب تنها به موضوع هسته ای اکتفا نخواهد کرد، ‏لیکن با این دیدگاه که تیم هسته ای از فرزندان نظام و انقلاب بوده و قصد خدمت دارد با حمایت ‏مستقیم ایشان تا کنون پیش رفته است. دستاوردهایی که از ابتدای امر اعضا با تجربه وزارت امور خارجه و ‏تیم هسته ای گمانه زنی کرده بودند نه تنها محقق نشد بلکه خوی زیاده طلبی غربیها، اهل مذاکره ی ‏ایرانی را نیز دچار تحیر نمود تا آنجا که آرام آرام و زمزمه گونه احتمال بی نتیجه بودن مذاکرات را اعلام ‏نمودند. در این بین عده ای از دلسوزان نظام که از حیث مراقبت و به اشکال مختلف همین نتیجه را از ‏قبل به دولت گوشزد می کرد مجددا از ادامه مذاکرات اظهار نگرانی نمود و از دولت درخواست نمود تا ‏اعتماد خود را از غرب برداشته و باور کند که دولت و کنگره ی آمریکا یک نظر و یک اصل هستند و ‏جملاتی مانند  " تحریمهای جدید به جهت فشارهای داخلی بر رییس جمهور آمریکاست" امروز در خود ‏غرب هم بعنوان یک شوخی و سرگرمی مطرح است تا یک اتفاق جدی. در این بین سخنان ناگهانی و بی ‏ربط به موضوع مطروحه باعث شد تا سوالاتی در مورد ایشان ایجاد شود.‏

  ‏-         آیا جناب آقای عراقچی این اظهارات را در راستای پوشش دادن به بیانات شفاهی ایشان که در ‏فضای مجازی به سرعت منتشر شد و بی فایده بودن مذاکرات در آن مطرح گردید را گفته اند.‏

  ‏-         آیا فردی یا افرادی بصورت غیر رسمی به ایشان گفته اند که لغو تحریمات را نمی خواهند ؟!!‏

  ‏-         اساسا آیا تیم مذاکره کننده ی فعلی تا بحال توانسته تحریمی را برطرف کند ؟ یا ناخواسته بر ‏تحریمها افزوده است؟

  ‏-         آیا این فرا فکنی ها میتواند مشکل تیم مذاکره کننده را حل کند ؟

  ‏-         و بالاخره آیا بهتر نیست همه از مقاومت مردم مظلوم نوار غزه درس عبرت بگیریم که در برابر ‏غرب و جهان سلطه فقط و فقط مقاومت و ایستادگی است که پیروز میشود و مذاکره در اغلب اوقات تنها ‏زمان دادن به دشمن برای یارگیری و اعمال فشار بیشتر است.‏

  ‏ ‏

  به هر تقدیر با تهدید و عصبانیت جناب آقای عراقچی که البته تا بدین جای مذاکرات تلاش قابل تقدیری ‏داشته اند نه از نگرانی دلسوزان نظام می کاهد و نه غرب را از زیاده خواهی هایش منصرف میکند. شاید ‏بهترین و زیباترین نوع عملکرد تیم هسته ای برقراری جلسات مشترک با نمایندگان و دلسوزانی است که  ‏نگرانی و اضطراب آنان بر اساس شناخت غرب واعتقاد به کلام مقام معظم رهبری می باشد.‏

  در پایان با اعتقاد به اینکه این مذاکرات در حداقلی ترین نفع خود برای جمهوری اسلامی چهره ی ‏دروغین غرب را کنار زده و مظلومیت ایران اسلامی را جهانی خواهد نمود برای فرزندان انقلابی تیم ‏مذاکره کننده ی هسته ای آرزوی توفیق، موفقیت و آرامش همراه با تدبیر مسئلت می نماییم .‏

  تعداد صفحات : 5

  درباره ما
  Profile Pic
  ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  مطالب
  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 3
 • بازدید امروز : 124
 • بازدید ماه : 5,505
 • بازدید سال : 5,505
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان