close
تبلیغات در اینترنت
اجتماعی
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

اجتماعی

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 286 یکشنبه 13 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما
اقتصاد > انرژی - مهر نوشت:

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه میزان منابع آب تجدیدشونده از ۱۳۵ به ۱۱۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است گفت: رفتار مصرفی آب کشور باید تغییر کند.

ستار محمودی با بیان اینکه اگر نگاهی به اقلیم ایران بیندازیم می‌بینیم که حدود ۸۵ درصد مساحت کشور دارای اقلیم خشک است، گفت: با رشد جمعیت و صنعت، میزان مصرف آب از کنترل خارج شده است.

قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: از حدود ۴ دهه پیش، میانگین بارش‌ها در کشور از ۲۵۰ میلیمتر به ۲۴۰ میلیمتر، میانگین سالانه روان‌ آب‌ ها در کشور از ۸۶ میلیون مترمکعب به ۴۶ میلیون مترمکعب و میزان منابع آب تجدیدشونده از ۱۳۵ میلیون مترمکعب به ۱۱۰ میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

محمودی ادامه داد: هیچ نظامی نمی‌تواند مردم را با فشار مجبور به مصرف بهینه آب کند و تنها راه این است که مردم خود دغدغه آب داشته باشند و لازمه این جوش و خروش همان فرهنگ‌ سازی است.

وی با بیان اینکه رفتار مصرفی آب ما باید تغییر کند و با شرایط تطبیق پیدا کند، اظهارداشت: یکی از کارهایی که باید در این زمینه انجام داد، فرهنگ‌ سازی و توجه به مسائل فرهنگی است. در چند دهه گذشته، درآمدهای ناشی از نفت موجب شده تا روند مصرف آب اینگونه بی رویه شود.

حمیدرضا بازدید : 302 جمعه 21 شهريور 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

سطل آب یخ به جای دعا!!

چالش آب یخ اتفاق جدیدی است که به سرعت در فضای مجازی پخش شده و ثروتمندان و مشهوران زیادی از دنیا به این اقدام ‏دست زده اند.


 گروه بصیرتی صالحین؛ اما ماجرای این چالش از این قرار است که  عده‌ای از خانواده‌های بیماران اسکلروز جانبی آمیوتروفیک برای ‏افزایش آگاهی درباره این بیماری در شبکه‌های مجازی کمپینی به نام «چالش سطل یخ» راه انداخته‌اند که در آن هر فرد یا باید ‏سطلی از آب یخ روی سر خودش خالی کند یا ۱۰۰ دلار برای پژوهش روی این بیماری کمک نقدی کند.  بیماری اسکلروز جانبی ‏آمیوتروفیک (‏als‏) یک بیماری اعصاب حرکتی است که بیمار آرام‌آرام قدرت حرکت دادن اعضای بدنش را از دست ‏می‌دهد.دست‌ها و پاها، کمر، گردن، دهان و زبان همه آرام‌آرام از کار می‌افتند، ولی حواس او کار می‌کند.


این بیماران معمولا بعد ‏از دو تا پنج سال پس از بیماری (در مواردی پس از ۱۰ سال) می‌میرند. افراد با قبول کردن این چالش، دوستان خود را به این ‏بازی دعوت می‌کنند. افراد دعوت شده ۲۴ ساعت وقت دارند این کار را انجام بدهند و ویدئوی آن را در اینترنت بگذارند. دارن ‏فلچر، بازیکن منچستریونایتد نیز در حرکتی به این جنبش پیوست و نام کریستیانو رونالدو و وس براون را بر زبان آورد. این ‏مارک زاکربرگ بود که بیل گیتس را به چالش دعوت کرد و بیل گیتس نیز این کار را انجام داد و در تازه ترین اقدام بیوه کندی ‏ضمن انجام این اقدام اوباما را به این بازی دعوت کرده است . انجمن ‏ALS‏ می گوید چالش آب یخ توسط پیت فرتز (‏Pete ‎Frates‏) که پیش از این به بازی برای تیم دانشگاه بوستون اشتغال داشته است آغاز گردیده. پیت ۲۹ ساله است و از سال ۲۰۱۲ ‏به ‏ALS‏ مبتلا گردیده است . ‏


شاید در نگاه اول این اقدام از سویی یک بازی  طنزگونه و از سویی انسان دوستانه است ، اما نگاه عمیق تر نکاتی را مکشوف ‏میکند که نمی توان و نباید به سادگی از کنار آن گذشت .‏


همواره یکی از اصلی ترین ضعفهای متدینین در همه ی ادیان عدم آگاهی دقیق از دین ( حتی در حوزه نیازمندیهای خود) و عدم ‏شناخت معارف ادیان از منظر برقراری ارتباط با خداوند در گرفتاریها و مشکلات است . آنگاه که به معارف دقیق دینی ( در همه ‏ادیان) مراجعه کنیم با مضمونی مواجه میشویم که میتوان آنرا یکی از کلیدی ترین نکات ایمان به خدا دانست. دین (خاصه دین ‏اسلام ) بعنوان برنامه زندگی انسانها برای همه شرایط آنها اقداماتی را پیش بینی کرده و خواست ومشیت الهی را در آن اقدامات ‏قرار داده است ، در فرهنگ دینی واژه گانی مانند ایثار ، کمک به گرفتاران ، بخشش و دعا موضوعات بسیار مهمی هستند. در ‏این فرهنگ آنجا که مشکلی از دست و توان علمی انسان خارج است ، راه خروج از گرفتاری دعا و برقراری ارتباط با ذات ‏احدیت از مسیر مناجات و عرضه ی مشکل به درگاه اوست  و البته در این مسیر باز هم دین اجازه داده تا انسان گرفتار انسانهای ‏پاکدامن و مومنی  را که اولیای الهی بوده و در درگاه خداوند دارای آبرو میباشند را شفیع قرار داده و واسطه فیض گرداند، از این ‏نکات بر می آید که در دین از منظر خداوند مسیر رسیدن به جواب گاه حتی از خود جواب مهمتر است ، تکلیف محوری ، مبارزه ‏ی پیامبر اسلام(ص) با اعراب جاهلی که خداوند را قبول داشته اما بتها را واسطه ی فیض می دانستند بیانگر همین مفهوم است . ‏


اینکه عده ای از افراد متمول که اغلب آنها در مبارزه ی با دین و دینداری در دنیا سهیم هستند ( مانند موسس فیسبوک و...) ‏اقدامی را انجام دهند چندان تعجب برانگیز نیست ، اما اینکه این اتفاق در جامعه ی دینی و بعضا توسط افراد شناخته شده در ‏موضوع دین انجام شود نگران کننده و حساسیت برانگیز است با یک فرض ساده می توان سوال کرد اگر به جای ریختن آب هر ‏فرد یک دعا میکرد و از خداوند برای رفع این بیماری کمک میطلبید چه اتفاقی می افتاد؟ و چرا به این موضوع از منظر دینی ‏نگاه نشد؟


ساده لوحانه است گمان کنیم طراحان اتفاقات فضای مجازی بدون برنامه ریزی و استراتژی ، اقدامی را طراحی و اجرا میکنند، ‏امروز فضای مجازی به مراتب قدرتمندتر از دنیای سینما و هالیود است و این فضا خود تبدیل به رسانه ای برای ترویج مفاهیم ‏هالیوودی که سرشار از خواستگاههای جهان سلطه است شده و تنها افرادی از حملات این اندیشه ی استعماری در امان می مانند ‏که با نگاه بدبینانه به غرب آمریکایی به معارف حقه ی دین چنگ زده و خود را از طوفان برنامه های خطرناک و انسان سوز ‏غرب حفظ نمایند.‏

حمیدرضا بازدید : 180 پنجشنبه 16 مرداد 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

اختصاصی شاخص/

دشمنیهای دنیای استکبار از آغاز اسلام لحظه ای این دین الهی را رها نکرده است ، آنقدر که گویا این موضوع جز ذات دنیای اسلام و جریان سلطه شده است ، هر زمان به نوعی و با ابزاری و به دستی .


گروه سیاسی شاخص؛ این دشمنیها جدای از آنکه صدمات و مصائبی را برای مسلمانان داشته در خود خیرها و برکاتی مانند ایجاد وحدت بین دنیای اسلام، بالارفتن مهارت های مادی و معنوی در شناخت دشمن از حیث نقاط قوت و ضعف ، معرفی بیشتر دنیای اسلام ، مجهز شدن کشورهای اسلامی به سلاحهای مختلف جهت دفاع و غیره را میتوان از آثار مثبت این دشمنی ها دانست .

یکی از مهمترین اثرات این دشمنیها شناخت دشمنانی است که در لباس دوست و به نام مسلمان ، نوکری دشمن را کرده و ستون پنجم سلطه در دنیای اسلام هستند. بنظر میرسد تمام مخفی کاریها وظاهر سازیهای این گروه در دنیای اسلام آنگاه که مواجهه ای بین همه یا بخشی از اسلام با خط قرمز دنیای سلطه صورت میگیرد کنار رفته و جریان نفاق و نفوذ بصورت عریان هویدا میگردد.

امروز خط قرمز دنیای استکبار یعنی اسرائیل غاصب کودک کش ، برای قدرت نمایی و از بین بردن مخالفان خود دست به فجایعی زده که در تاریخ نام سران آن را در کنار بلکه بالاتر از خون آشامانی مانند چنگیز و هیتلر قرار خواهد داد ، طرف مقابل این رژیم غاصب ، بخش کوچکی از دنیای اسلام یعنی مسلمانان نوار غزه می باشد. تا به امروز در هر جنگی حتی آن زمانی که مسلمانان مقاومت فلسطین پیروز شدند تلفات جانی و خفت و خواری اسرائیل زیاد نبوده است لیکن در این دوره هر چه این رژیم غاصب فشار را بیشتر کرده میزان مقاومت مسلمانان غزه نیز بیشتر شده و با موشکهای خود همه ی اسرائیل را برای اولین بار با موشکهای خود به لرزه انداخته و ترس بر مردم آن مستولی شده است . اکنون اسرائیل به دنبال آن است که مقتدرانه به این جریان خاتمه دهد ، لذا طرحهایی را از زبان نوکران آمریکایی ، اروپایی و عرب خود بیان میکند که در همه آنها ضعیف شدن مقاومت و خروج پیروزمندانه ی اسرائیل محوریت دارد. در این کشاکش و در حالی که مقاومت فلسطین با اتکال به خداوند سبحان و کمکهای ایران اسلامی زیر بار این طرحهای ننگین نمیرود اینبار جریان نفوذ و نفاق در راستای کمک به اربابان خود با ظاهری نمایان و بدون پوششی خاص به مقابله با مقاومت و حمایت از حمله ی سگ هار وحشی منطقه کرده است .

فتاوی مفتی های وهابی ، سران داعش، جریان شیعه آمریکا و لندن نشین جریانهایی هستند که  با تحریم مقاومت و قائل بودن حق برای اسرائیل از ماهیت واقعی خود پرده برداری نمودند. اکنون که اسرائیل راهی برای برون رفت از این منجلاب و باطلاقی که به دست خود ساخته است ندارد جز کمک و حمایت بخشی از دنیای اسلام میتوان گفت  امروز " غزه و مقاومت میزان و محک مسلمانی مسلمانان است "

جمهوری اسلامی ایران که از همان ابتدای انقلاب با درایت و بصیرت خطر اسرائیل را شناخته و هیچگاه آن را به رسمیت نشناخته در این دوره نیز با کمال صراحت و قدرت خود را مدافع همه جانبه ی مسلمانان مظلوم غزه دانسته و معرفی نموده و در همه سطوح آن از مقام معظم رهبری  تا قوای سه گانه، و تا نیروهای مسلح  این همکاری را لازم و اجتناب ناپذیر دانسته اند. سخنان فرمانده دلاور سپاه اسلام سردار قاسم سلیمانی بعنوان مهمترین خبر در بین اخبار مرتبط با جریان غزه شناخته شد.

و بالاخره سران کشورهایی مانند عربستان ، مصر ، قطر ، ترکیه و... که دم از اسلام میزنند بایست هم در این دنیا در برابر افکار پرسشگر مسلمانان و هم در آخرت در برابر رسول ختمی مرتبت (ص) پاسخ دهند که با احادیثی چون: من سمع رجل ینادی للمسلم فلم یجبه فلیس بمسلم (1) و یا حدیث شریف نبوی که : من اصبح ولم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم (2) چه کرده اند .

 


 

(1)   هر کس بشنود که مظلومی فریاد میزند که مسلمان کمکم کند و به او کمک نکند مسلمان نیست

(2)   هر کس صبح کند و همتی برای حل مشکلات مسلمین نداشته باشد مسلمان نیست

حمیدرضا بازدید : 233 پنجشنبه 16 مرداد 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

وداع دردناک خانواده فلسطینی با فرزند سه ساله خود،که در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.


دردناک‌ترین وداع یک مادر و فرزند


حمیدرضا بازدید : 257 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

 

 

پیش از پخش سریال ماه رمضانی "هفت سنگ" از آنتن شبکه سه سیما و اقتباس صرف آن از سریالی خارجی که در رسانه‌های داخل نیز بازتاب داشت، این بار برخی رسانه‌های خارجی نیز به این موضوع پرداختند.


 به گزارش شاخص به نقل از نسیم،در همین ارتباط تایم در گزارشی با عنوان "پخش صحنه به صحنه سریال آمریکایی خانواده مدرن از تلویزیون ایران" نوشت: احتمالا طرفداران سریال "خانواده مدرن" از شبکه ای‌بی‌سی آمریکا هرگز سریال "هفت سنگ" را در تلویزیون ندیده باشند اما با این حال این سریال در واقع توسط آنان دیده شده است.

 

در بخش دیگری از این خبر آمده: "هفت‌سنگ" یک بازتولید از سریال "خانواده مدرن" و بسیار به آن نزدیک است تک‌تک صحنه‌های آن با همان لوکیشن و مسیر و با همان شوخی‌ها در سریال ایرانی تکرار شده است.

 

این رسانه با انتشار بخش‌های مشابه از این دو مجموعه یادآور شد: یک کلیپ مقایسه‌ای از این دو سریال که بر روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده را ببینید. شما در حال دو بار دیدن این سریال نیستید، شما در حال مشاهده این مسئله هستید که وقتی قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شودچه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

 

 


حمیدرضا بازدید : 256 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 


برخی منابع رسانه‌ای از دستگیری شیخ «الصرخی» مدعی رابطه با امام زمان (عج) و عامل ناآرامی‌های امروز در کربلا خبر دادند.


به گزارش شاخص به نقل از شبکه خبر ،  برخی منابع رسانه‌ای اعلام کردند ، نیروهای امنیتی عراق شیخ «محمود الصرخی» را در هنگام فرار از دفترش در منطقه «سیف سعد» به همراه 30 طرفدارش دستگیر کردند.

 

الصرخی که خود را یکی از مراجع دینی شیعه در عراق می‌خواند پس از چندین سال اختفاء، همزمان با تحولات اخیر عراق و ماجراجویی گروههای تکفیری - بعثی مانند داعش علیه تمامیت این کشور، از سه‌ شنبه امنیت بخش‌هایی از کربلا را مختل کرده بود.

 

وی ادعای دیدار با امام زمان (عج) را کرده که با واکنش شدید مراجع و شیعیان عراق مواجه شد.

 

در همان زمان پس از بررسی سابقه وی، مشخص شد که او نیز از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث بوده که اکنون با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی، با هدف تخریب مرجعیت شیعه، پا به عرصه گذاشته است.

حمیدرضا بازدید : 300 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

 

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از تأیید قطعی وجود رانت ۶۵۰ میلیون یورویی واردات نهاده‌های دامی خبر داد.


 

به گزارش شاخص، افضلی فرد در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: پس از چند جلسه بحث و بررسی و دعوت از مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین با استناد به گزارش مکتوب و موفق دیوان محاسبات، اصل ارائه رانت به یکی از شرکت‌ها برای واردات نهاده‌های دامی به تأیید نهایی و قطعی رسید.

 

وی اضافه کرد: بررسی‌ها و استنادات متقن نشان می دهد مصوبه اختصاص اعتبار برای یکی از شرکت‌ها به منظور واردات نهاده‌های دامی برخلاف قانون و بدون رقابت صورت گرفته و رانت محرز است حتی اگر شرکتی که کار واردات نهاده‌های دامی را انجام می‌دهد بگوید پولی دریافت نکرده است، در اصل رانت خدشه‌ای وارد نیست.

 

افضلی فرد گفت: در این باره مصوبه‌ای با اعتبار 650 میلیون یورو به شرکت مبدأ در خارج اختصاص داده شده و هم‌اکنون نیز این رانت در حال اجراست و اگر شرکت مورد نظر مدعی شود که پولی دریافت نکرده، فرار به جلوست و حرف غلطی است چرا که با این اعتبار اختصاص یافته نهاده وارد کشور می‌شود.

 

وی ادامه داد: به مسئولان مرتبط توصیه می‌کنیم در برخورد با این گونه موارد محافظه‌کاری نکنند چرا که چنین رفتاری هرگز بازدارنده نخواهد بود.

 

افضلی فرد خاطرنشان کرد: از آنجا که رئیس مجلس در این باره از کمیسیون خواستار پیگیری و حصول نتیجه است کمیسیون نیز با توجه به آنکه به نتیجه نهایی رسیده است گزارش را هفته آینده تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد و پس از آن پرونده را به قوه قضاییه ارجاع خواهد داد.

حمیدرضا بازدید : 218 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

اختصاصی شاخص/در واکنش به درخواست غرامت انگلیس از ایران؛
پرداخت غرامت به انگلستان، سنگ محک دولت

مدتی است که زمزمه هایی مبنی بر درخواست غرامت انگلستان برای سفارت خود شنیده میشود که البته از انگلستان که خوی استعماری و روحیه تکبر و غرور یکی از مولفه های ذاتی اوست اساسا بعید نبوده و نیست ، آنچه نگران کننده است پالسهای عجیبی است که از وزارت امور خارجه به گوش میرسد.


گروه سیاسی شاخص؛ آنچه از سخنان معاون وزیر امور خارجه بر می آید میل و رغبت به پیگیری فرمایش !!! انگلستان است ، تاریخ کشور ایران لااقل از جنگ جهانی اول و ماجرای معروف هلوکاست ایرانی تا به امروز سرشار است از ظلمها و خیانتهایی که توسط این استعمار پیر برپیکر زخمی این کشور وارد شده است و صد البته نباید نقش شاهان نالایق را نیز ندیده گرفت .


ظلم هایی که بر خلاف همه ی قواعد دیپلماتیک حتی اسناد آن منتشر نشده است . سفارتخانه انگلستان  بعد از 35 سال دست به اقداماتی زد که خاطرات لانه جاسوسی آمریکا را زنده کرد، تردد اصحاب فتنه ، ساماندهی و برنامه ریزی اقدامات ضد انقلاب توسط وابستگان به سفارت انگلستان ، ورود عناصر ضد انقلاب از انگلستان به خاک ایران در ایام فتنه ، برگزاری جلسات خاص در باغ سفارت و ... همه و همه اتفاقاتی بود که از رصد نیروهای وفادار انقلاب دور نمانده ودر فضای غبار آلود فتنه بخشی از نیروهای انقلاب را بر آن داشت تا در دفاع و محافظت از کیان انقلاب به سفارت و بلکه جاسوسخانه ی انگلستان حمله کرده و به همه ی دستگاه پرطمطراق انگلستان بفهماندند که ایران اسلامی جولانگاه هیچ نیروی بیگانه ای نبوده و نخواهد بود ، هر چند این احساس پاک و مقدس نیروهای انقلابی بایست با اجازه ی متولیان انقلاب به عمل میرسید لیکن مقام معظم رهبری نیز اصل این احساس و دقت را قابل تقدیردانستند.


علی ایحال این موضوع برای دستگاه اجرایی دولت و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مثابه امتحانی است که یقینا در تاریخ خدمت و خیانت این کشور ثبت خواهد شد. گفتنی است که اظهارات برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در تبیین خیانتها و ظلمهای این کشور ستودنی و قابل تقدیر می باشد.


انگلستانی که در همین دوران به سفارت ایران صدمه زده به شکلی که منجر به فوت یکی از اعضا آن نیز میشود نه تنها نباید غرامتی دریافت کند بلکه بایست ضمن ارائه رسمی مدارک خیانتها و ظلمهای خود به کشور پر افتخار ایران در طول تاریخ از جنگ جهانی اول و دوم تا کودتای 28 مرداد و از اقدامات فرهنگی علیه انقلاب اسلامی تا کمکهای بی دریغش به صدام متجاوز و همچنین فعالیتهای  فتنه گرانه ی خود در فتنه های 78 و 88 ، عذرخواهی رسمی و دیپلماتیک خود را نیز در رسانه های جهان اعلام نماید، هر چند از دولتی که برخی از اعضای آن به تحصیل در دانشگاههای انگلستان افتخار میکنند و اساس استعمار ستیزی را توهم توطئه میدانند رفتاری مغایر با شعار نه شرقی و نه غربی انقلاب بعید نیست ، لیکن همانگونه که گفته شد ، این تصمیمات از نظر مردم انقلابی دور نمانده و یقینا در میزان اعتماد آنان به مجموعه دولت اثرگذار خواهد بود. 

اخبار مرتبط:


قتل عام و هلوکاست ایرانی+تصاویر


 

تعداد صفحات : 5

درباره ما
Profile Pic
ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  مطالب
  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 4
 • بازدید امروز : 241
 • بازدید ماه : 5,622
 • بازدید سال : 5,622
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان