close
تبلیغات در اینترنت
رایانه و اینترنت
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

رایانه و اینترنت

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 308 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 


پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمودند:

بهترین زنان شما، زنی است که برای شوهرش آرایش و خودنمایی کند، اما خود را از نامحرمان بپوشاند .(بحارالانوار، ج 103، ص 235)

 

آزادی‌ یواشکی زنان در ایران نام صحفه ای در فیس بوک است که در این صفحه بعضی از خانم های ایرانی عکس برداشتن روسری شان را قرار می دهند و با نوشتن مطالبی عارفانه و عاشقانه هرزگی خود را آزادی می نامند.
حامیان این صفحه مدام از استقبال مردمی آن دم می زنند اما باتوجه به ماهیت اصلی فیس بوک یعنی سکس، و جذاب بودن نام این صحفه از نظر جنسی، بخش عمده ای از مراجعین به این صفحه فقط به دنبال ارضای غریزه جنسی خود هستند.
آزادی یواشکی زنان در ایران
 با نگاهی دقیق متوجه می شویم تعداد کامنت ها و لایک های آقایان بسیار بالاتر از تعداد لایک ها و کامنت های خانم هاست. علت اصلی لایک کردن این صفحه از سمت آقایان این است که احیاناً زمانی بتوانند عکس های آزادی یواشکی غلیظتری را مشاهده کنند.

آزادی یواشکی زنان در ایران

حمیدرضا بازدید : 234 چهارشنبه 28 اسفند 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

مدیرعامل فیسبوک علیه اوباما!!

گیگااوم: مارک زوکربرگ که از گزارش منتشره ی اخیر،بسیار عصبانی بود پیامی را خطاب به اوباما ارسال کرد.
در این گزارش آمده است که دولت آمریکا با ساختن سرورهای جعلی به عنوان سرورهای فیس بوک ،جاسوسی مردم را میکند.

مارک زوکربرگ ،در یک پست غیرعادی فیس بوک، در روز پنجشنبه ،رئیس جمهور اوباما را به خاطر تاکتیک های هک کردن جدال آمیزی که توسط NSA (آژانس امنیت ملی آمریکا ) به نام امنیت ملی انجام می شود، مورد انتقاد قرار داده و نکوهش کرد.

زوکربرگ در ادامه افزود:" زمانیکه مهندسان ما به طور خستگی ناپذیری برای بهبود وافزایش امنیت کاروتلاش میکنند، ما تصور میکنیم که شما را در مقابل مجرمان محافظت میکنیم نه در برابر دولت خودمان. من با اوباما تماس گرفتم تا ناامیدیم را نسبت به خسارتی که دولت به آینده ی همه ی ما وارد میکند ، ابراز کنم. "

ظاهرا این سخنان تند مربوط به اسناد لو رفته ای است که دیروز منتشر شد.در این اسناد آمده است که آژانس امنیت ملی آمریکا، با جعل سرورهایی به عنوان سرورهای فیس بوک نرم افزارهای ویروس مانندی را بدون اطلاع افراد جهت جاسوسی کردن ،وارد کامپیوترهایشان میکند.

آژانس امنیت ملی آمریکا ،این ادعاها را رد کرده و طی یک اظهاریه ای در ساعات پایانی روز پنجشنبه اعلام کرد:
"گزارش های رسانه ای اخیر که ادعا کرده اند، آژانس امنیت ملی آمریکا ،میلیون ها کامپیوتر را در سراسر جهان با ویروسی آلوده کرده است و خود را به جای رسانه ی اجتماعی آمریکا و یا وبسایت های دیگر جا زده است، همگی نادرست هستند. آژانس امنیت ملی آمریکا ،قابلیت های تکنیکی خود را تنها جهت حمایت از جمع آوری و ارزیابی اطلاعات خارجی مناسب و قانونی به کار میگیرد.

این اسناد لو رفته آخرین بخش از سری اسناد طبقه بندی شده ای است که توسط ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی،افشا شده بود. در این اسناد آمده است که چطور آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از اپراتورهای موبایل و کمپانی های فنی اصلی به جمع آمری اطلاعات و انجام فعالیت های جاسوسی می پردازد.

در ماه های اخیر،شرکت های دیگری هم مانند گوگل و یاهو به این برنامه ها انتقاد کرده اند و میزان امنیت و رمزدارکردن اطلاعات خود را افزایش داده اند.
همچنین زوکربرگ درپیامش هشدار داد که این فعالیت های آژانس امنیت ملی آمریکا اعتبار آمریکاییها را تهدید میکند:" دولت آمریکا باید پشتیبان و محافظ اینترنت باشد نه تهدیدی برای آن. آنها باید درباره ی کارهایی که انجام میدهند شفافتر باشند وگرنه مردم بدترین چیزها را باور خواهند کرد."

منبع : gigaom.com

حمیدرضا بازدید : 260 چهارشنبه 21 اسفند 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

علت های کندی سرعت اینترنت ایران
 

شاید کلافه شدن در پشت شبکه اینترنت در ایران برای بسیاری از کاربران امری عادی باشد. اما کارشناسان حوزه اینترنت دلایل مختلفی را برای این کندی‌ها مطرح می‌کنند و راه حل‌هایی نیز ارائه می‌شود؛ راه حل‌هایی که سال‌ها در حال ارائه شدن است و کسی آن‌ها را تبدیل به واقعیت نمی‌کند. بسیاری از کارشناسان و شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات اینترنتی فعالیت دارند، یکی از دلایل کندی سرعت اینترنت در کشور را کمبود پهنای باند عنوان می‌کنند و بر این نکته تاکید دارند که واردات پهنای باند در انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت است و گویا قرار داد این انحصار پایانی ندارد.
 
دلیل اول انحصار واردات پهنای باند
 
در این رابطه یکی از اعظای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعتقاد دارد : مطالبه‌ی ما تامین و توزیع پهنای‌باند برای تبدیل بازار به یک بازار رقابتی است. برای حل این مشکل باید تامین پهنای باند در کشور را خصوصی سازی کرد.
 
به گفته خادمی در این رابطه شرکت زیرساخت ادعا می‌کند که توزیع پهنای باند را به شرکت‌های خصوصی واگذار کرده‌ است و دیگر نیازی به ورود بخش خصوصی نیست ولی باید تامین کننده‌ پهنای باند خصوصی شود تا مشکلات از بین برود.
 
وی مهم‌ترین مطالبه سازمان از دولت جدید را وضعیت پهنای باند مطرح کرد و گفت: انحصاری که به شرکت ارتباطات زیرساخت در سال 85 اعطا شد؛ یک اشتباه بزرگ بود و اعتراض‌ افراد بسیاری را دربرگرفت.
 
البته نباید این موضوع را از قلم انداخت که شرکت ارتباطات زیرساخت در 100 روز اول کا دولت جدید افزایش 40 گیگابایتی پهنای باند را در دستور کار خود قرار داده بود. در این رابطه روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با رد هرگونه کم‌کاری از طرف زیرساخت برای تامین پهنای باند مطرح می‌کند: اینکه در رسانه‌ها گفته می‌شود زیرساخت توانایی لازم برای تهیه پهنای باند را ندارد به هیچ وجه درست نیست. اگر امروز پهنای باند کشور 82 گیگ است به خاطر این است که فقط در همین حد تقاضا وجود دارد.
 
البته این را هم نمی توان انتظار داشت که با برداشتن انحصار پهنای باند ناگهان شاهد شکست قیمت سرویس‌های اینترنتی باشیم. در این رابطه علی توسلی مدیر یک شرکت اینترنتی معتقد است : در صورتی که انحصار ورود پهنای باند که به شرکت ارتباطات زیرساخت واگذار شده، شکسته شود وضعیت ورود پهنای باند به کشور حالتی رقابتی را به خود می‌گیرد و باعث کاهش قیمت پهنای باند در کشور خواهد شد. البته این موضوع تنها 20 درصد روی قیمت نهایی که کاربران پرداخت می‌کنند تاثیر می‌گذارد.
 
دلیل دوم انحصار کابل‌های مسی
 
اما تنها پهنای باند عامل وضعیت آشفته اینترنت در کشور نیست. بسیاری از مدیران شرکت‌‎های خصوصی هنگامی که نام شرکت مخابرات را می‌شنوند، شروع به درد و دل می‌کنند.
 
علی اصغرکاظمی که در یک شرکت اینترنتی خصوصی کار می‌کند در این رابطه گفت: درواقع زیرساخت مسی کشور از گذشته توسط شرکت مخابرات تامین شده است. این شرکت در گذشته دولتی بود و وظیفه تامین زیرساخت کشور را به گردن داشت و نباید تبدیل به شرکتی خصوصی می‌شد. بعد از خصوصی شدن شرکت مخابرات، این اپراتور اقدام به ارائه خدمات اینترنتی در کشور کرد.

چون زیرساخت از قبل توسط خود مخابرات ایجاد شده بود قیمت سرویس‌های اینترنتی مخابرات در مقایسه با شرکت‌های خصوصی پایین‌تر درمی‌آید و رقابتی ناعادلانه ایجاد می‌کند. شرکت‌های خصوصی در مواقعی نیاز به مراجعه به شرکت مخابرات دارند و این موضوع سبب می‌شود که این شرکت در مواردی همکاری‌های لازم را انجام ندهد. برای مثال محدود شدن امکان توسعه پورت‌ها و وضعیت پهنای باند یکی از این مشکلات است که شرکت‌های خصوصی با مخابرات بر سر آن با مشکلاتی رو به رو هستند.
 
اما علی توسلی یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران راه حل رفع مشکل سیم مسی در کشور را اینگونه عنوان می‌کند: باید تعریفی در رابطه با نحوه استفاده از امکانات زیرساختی کشور تنظیم شود که درحال حاضر چنین چیزی وجود ندارد.
 
درصورتی که در بسیاری از کشورها چنین موضوعی در نظر گرفته شده است. وقتی سیم مسی تبدیل به یک وسیله عمومی شده و جایگزینی برای آن وجود ندارد باید تمامی افراد حق یکسان از استفاده آن را داشته باشند. قانون در رابطه با این موضوع ضعف دارد و با خصوصی شدن شرکت مخابرات عملا رقابتی ناعادلانه در رابطه با اینترنت در کشور به وجود آمده است.
 
عبدالحمید بیدختی‌نژاد که یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران است راه حل بهبود وضعیت اینترنت در کشور را اینگونه مطرح کرد : ورود بخش خصوصی به بحث وارد کردن پهنای باند در کشور می‌تواند باعث کاهش قیمت‌های سرویس‌های اینترنتی در کشو شود چراکه فضای تبدیل به فضای رقابتی می‌شود.
 
وی در ادامه به مشکل ارائه ندادن کابل‌های مسی اشاره کرد و افزود: وقتی که ما اپراتور انتقال نداریم و خود یک شرکت که زیرساختها را در دست دارد می‌خواهد سرویس‌های اینترنتی را ارائه کند، این مشکلات بوجود می‌آید. این موضوع را باید کلی بررسی کرد.
 
به گفته او باید سازمانی ایجاد شود که مزیت رقابتی را برای بعضی از شرکت‌ها که دارای زیرساخت‌های لازم هستند از بین ببرد زیرا شرکتی که خود زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده همیشه از سایرین از لحاظ قیمت و رقابت جلوتر است. پس دو اپراتور همسنگ برای ارائه سرویس مطرح نیست و درحقیقت یکی از اپراتورها قدرت بیشتری دارد و نتیجه این کار نیز مشخص است و طبیعتا شرکتی که زیرساخت در اختیارش است تمایل به حفظ انحصار خود در این زمینه دارد.
 
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تاکید کرد: برای بهبود وضعیت اینترنت در کشور باید اپراتورهایی که خدمات اینترنتی را به مشتریانشان ارائه می‌دهند، زیرساخت را بصورت مواد اولیه نداشته باشند. یعنی اگر زیرساخت پهنای باند را ارائه می‌کند، خودش فروش پهنای باند نداشته باشد یا مخابرات خود سرویس اینترنت پرسرعت را مستقیم به مردم ارائه نکند.
 
به گفته او اگر چنین اتفاق‌هایی در کشور رخ بدهد، بازار اینترنت تبدیل به یک بازار رقابتی می‌شود و مدیریت به دست بخش خصوصی می‌افتد. در حقیقت ما از لحاظ فنی مشکلی نداریم بلکه در سیاست‌گذاری دچار مشکل هستیم. اگر دولت به فکر باز کردن این بازار است باید با کارشناسی و حفظ حقوق همه‌ی بازیگران انحصار را از بین ببرد. با این روش‌ها وضعیت اینترنت در کشور بهبود پیدا می‌کند.
 
دلیل سوم کم فروشی اینترنتی
 
البته نباید این موضوع را فراموش کرد که در این بین بعضی از شرکت‌های خصوصی با اعمال ضریب اشتراک بالا روی پهنای باند ارائه شده به کاربران، باعث کاهش کیفیت سرویس‌ها می‌شوند.
 
در این رابطه بیدختی نژاد بهترین راه حل را در آگاه ساختن کاربران اینترنت می‌داند و اعتقاد دارد: ضریب اشتراک و مسائلی از این قبیل در تمام نقاط دنیا مطرح است. اگر مصوبات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را برسی کنید، ضریب اشترک هر سرویس مشخص شده است مبحثی که باید در این بین به آن توجه کنیم بحث اطلاع رسانی و آگاهی مردم نسبت به حقوقشان است. اگر مردم از حقوق خود آگاه باشند با مراجعه به مراجع قضایی مربوط می‌توانند حق خودشان را احقاق کنند.
 
با تمام این حرف‌ها هنوز بسیاری از کاربران در کشور از سرعت پایین‌ اینترنت و قیمت بالای آن رنج می‌برند. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا دولت جدید کلیدی برای بازکردن در افزایش سرعت اینترنت در کشور دارد یا همانند دولت‌های گذشته این در همچنان بسته خواهد ماند.

حمیدرضا بازدید : 196 سه شنبه 13 اسفند 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

مجله پنجره خلاقیت: یادداشت این شماره من در مورد راهکارهایی است که کسب و کارها می توانند در ایجاد وب سایت دنبال کنند و به فروش بیشتری، این بار از طریق فضای مجازی دست پیدا کنند. در این مورد، قانونی راداریم به نام 20-40-40 که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

20 درصد

این بخش، شامل طراحی مناسب وب سایت است. به این صورت که URL آن همسو با گوگل باشد (Google Friendly) و از h1 tg برخوردار باشد و در آن فاکتورهای اصلی برای SEO مناسب موجود باشد. یادمان باشد که SEO یا بهینه سازی موتور جستجو یک قانون نیست و در واقع شامل تجربیاتی می شود که در حوزه وب اتفاق می افتد. گوگل هم دائم الگوریتم خود را عوض می کند تا SEO تبدیل به قانون نشود.

افرادی که رموز SEO را کشف می کنند می توانند به رتبه های بالای جستجوی گوگل بیایند و به نوعی، گوگل را گول بزنند؛ بنابراین گوگل ناچار است به طور دائم الگوریتم های خود را عوض کند و از گوگل پاندا به گوگل پنگوئن برسد و بعد هم مرغ مگس خوار بیاید و همه اینها در این جهت است که کسی نتواند گوگل را گول بزند و درواقع، گوگل بتواند نتایج درستی را در جستجوهای خود به کاربر ارائه دهد.

پس 20 درصد اول ONSITE SEO است که رعایت مواردی است که باید در یک سایت به آنها توجه شود تا در موتور جستجوی گوگل رتبه خوبی حاصل شود. یک سایت باید Title Tag و description tag داشته باشد و به اینها بیفزایید h1tag و نیز توجه به کلمات کلیدی در محتوای تولید شده در سایت را که رعایت همه اینها می تواند رتبه سایت ما را در گوگل به شدت رشد دهد.


صاحبان سایت ها باید با استفاده از Google Trends کلمات کلیدی خود را بشناسند و لینک ها را تشخیص بدهند و بر این اساس، محتوا تولید کنند. همه این 20 درصد در ایجاد سایت، شامل مواردی است که نوشتم. البته از این قسمت به old SEO یا سئو قدیمی نیز یاد می شود.

40 درصد اول

این بخش مربوط است به ایجاد استراتژی محتوا که بر اساس کلمات کلیدی مد نظر ما صورت می گیرد. در سایت اگر قرار است محتوایی تولید شود باید رفتار کاربر، تحلیل و کلمه کلیدی او شناخته شده باشد و بر این اساس محتوا تولید شود.

ما در هر صنعتی که هستیم باید استراتژی تولید روزانه محتوا داشته باشیم و در کنار آن استراتژی تولید سالانه محتوا هم قرار دارد. یکی از نکات مهم در ایجاد یک سایت موفق، تولیدمحتوای روزانه است و اهمیت آن در حدی است که در شرکت های موفق دنیا بخشی وجوددارد که کارش تولید محتوا در سایت است و به نظر می رسد برای حضور موفق شرکت های ایرانی در عرصه اینترنت، این موضوع، ضروری باشد. البته محتوا صرفا شامل تکست (نوشته) نیست. می تواند عکس و فیلم را هم شامل شود. خود من در هر جایی که می روم عکاسم را هم با خود همراه می کنم چرا که به این طریق تولید محتوا انجام می دهم و در مورد ویدئو هم دستگاهی تهیه کرده ام که می تواند به تولید محتوای ویدئویی در سایت کمک کند. برای تولید محتوای هدفمند، استفاده از Google Trends به شما نشان می دهد وضعیت جستجوی کلمه موردنظر شما تا چه میزان رشد داشته و از کدام شهرها بیشتر جستجو شده و در واقع، رفتار مشتری در مورد آن کلمه را به طور کامل به دارندگان سایت ارائه می دهد.

مثلا اگر کلمه خلاقیت را در آنجا بررسی کنید به شما نشان می دهد که با چه پسوندهایی کلمه خلاقیت جستجو شده است و شما با توجه به آمار آنها می توانید محتوایی را متناسب با کلمه خلاقیت و پسوندی که Google Trends نشان می دهد تولید کنید.

40 درصد دوم

این بخش به موضوع Natural Link Building می پردازد و دریافت لینک طبیعی برای سایت. با توجه بهگسترش پدیده شبکه های اجتماعی، این قسمت بسیار مهم شده است و شرکت ها در شبکه های اجتماعی مختلف باید برای خود کانال ویژه ای ایجاد کنند تا طبق یک فرآیند طبیعی، مخاطب به سایت آنها بیاید.

برای این کار، روش های مختلفی وجود دارد. بحث بنرمارکتینگ می تواند به آنها کمک کند و شامل درج بنر در سایت های پربازدید است. ارائه خبر در سایت های خبری پربیننده می تواند یکی دیگر از عوامل موثر در بالا رفتن مخاطبان سایت باشد که باید در آن دقت شود تا روی کلمات کلیدی، لینک روی سایت خودمان گرفته شود.

یادمان باشد که بحث Link Building متفاوت است از بحث ایجاد کمپین تبلیغاتی برای وب سایت که این یکی، بستگی به بودجه ای دارد که می توانند برای بالا بردن آمار بازدید تاثیرگذار در سایت شان انجام دهند. در این میان می توان به شیوه هایی نظیر بنرمارکتینگ، تبلیغات گوگل، ایمیل مارکتینگ و ویدئو مارکتینگ اشاره کرد که هر کدام دنیای خاص خودشان را دارند و تا زمانی که بودجه تبلیغات مشخص نشده نمی توان در مورد آنها اقدام موثری انجام داد.

درباره ما
Profile Pic
ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  مطالب
  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 2
 • بازدید امروز : 1,047
 • بازدید ماه : 6,428
 • بازدید سال : 6,428
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان