close
تبلیغات در اینترنت
حجاب
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

حجاب

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 261 جمعه 18 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

    حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن.!
    حجاب یعنی به همه ی نامحرمان و ظاهربینان “نه” گفتن!
    دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به “پوشش اسلامی”بزرگترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلتند.

هنرمندان و ورزشکاران هم می توانند الگوی مناسبی برای حجاب باشند.
وحید شمسایی در کنار همسر و فرزندانش با حجاب چادر.

حمیدرضا بازدید : 220 جمعه 18 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

" آقا اصلا دینو میذاریم کنار.. بیا اصلا  قرآنو میذاریم کنار..

حجاب یه مساله عقلیه... یعنی هر عقل سالمی میتونه قبول کنه

به یه خانم بگو: حاضری شوهرت 99% عشقش مال تو باشه 1% واسه یه زن دیگه ؟

 کسی هست بگه من حاضرم ؟؟

پس همون طور که دوس داری شوهرت همه ی عشقش مال تو باشه جوری از خونه بیرون نرو

 که عشق شوهر مردمو بدزدی ... یه جور لباس نپوش آرایش نکن که 1% عشق یه مردو مال

 خودت کنی ...


حمیدرضا بازدید : 157 جمعه 18 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

مرحوم فلسفی به همراه همسرش از جایی می گذشتند.

زن بی حجابی با طعنه گفت: بدبخت! زنش را گونی پیچ کرده...

مرحوم فلسفی رو به زن گفت: چرا کسی روی اتوبوس های کنار خیابان چادر نمی کشد؟

زن گفت: چون وسیله نقلیه عمومی هستند و ارزشی ندارند.

 

باز پرسید:چرا همه روی خودروهای خودشان چادر می کشند؟

گفت:چون وسیله شخصی است و باارزش است.

مرحوم فلسفی گفت: زن من جزء لوازم شخصی من است و ارزشمند،نه مثل وسیله نقلیه عمومی !!!


برای شادی روحش " صلوات‬ "

حمیدرضا بازدید : 319 دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

حمیدرضا بازدید : 218 یکشنبه 22 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

امام علي علیه السلام:
صِيانَةُ المَرأةِ أنعَمُ لِحالِها وَ أدوَمُ لِجَمالِها؛


 محفوظ (حجاب) داشتن زن، به حال او مفيدتر و براى زيباي‌اش پايدارتر است.

غررالحکم: ح ۵۸۲۰ / گزيده غررالحكم و دررالكلم، ص 60

حمیدرضا بازدید : 185 یکشنبه 22 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

صالحین پایگاه سمیه حوزه5عفاف ناحیه ارومیه/
آیا بی حجابی محدودیت می آورد؟

در بحث حجاب هم ، خداوند برای مصونیت ( محفوظ ماندن ) زن و پاک ماندن او و جامعه و همچنین رساندن زن به مقام انسانیت و کمال او را امر به حجاب می کند .


و این عبارت را شنیده اید که : « حجاب محدودیت می آورد » و دلایلی را که برای محدودیت حجاب ذکر می کنند بدین شرح است که : با رعایت کردن حجاب ، زن نمی تواند زیبایی و جمال خودش را به دیگران نمایان کند ، زن نمی تواند در هر رشته ورزشی شرکت کند ، زن نمی تواند در هر شغلی مشغول به کار شود ، با رعایت حجاب زن نمی تواند لباس های خودش را به مردم نمایش دهد و ...  .




اما ، من در نظر دارم محدودیت هایی که در بی حجابی هست را ذکر کنم تا بر ما ثابت شود که بی حجابی هم محدودیت هایی دارد .




اگر کسی ( زنی ) حجابش را رعایت نکند :




1 . به چشم های هرزه اجازه دیدن خود را می دهد و با این کار ، خودش را به نگاه های هرزه محدود کرده است ( یعنی محصور در نگاه های حرام می ماند ) .




2 . چون می خواهد چشم های هرزه را از زیبایی خود پر کند ، بالتبع از خانواده خود غافل می شود و نظام خانواده او پاشیده می شود .




3 . به دیگران اجازه تعدی به خود را می دهد .




4 . چون  به فکر جلوه دادن زیبایی خود به دیگران است از خدای نامحدود خود غافل می ماند و خود را در حد جسم بی ارزش محدود می کند .




5 . بخاطر نداشتن حجاب ، دیگران به خود جرات نگاه کردن و تعدی به وی را می دهند ، که بالتبع او دچار بیماری روحی و روانی می شود ( پس محدود است )  و ...   .




افرادی که به حجاب زن و چادر ایراد می گیرند ، معنای مصونیت را نمی دانند .




مصونیت را با یک مثال بیان می کنم : اگر که شما به بیماری گوارشی مبتلا شوید ، پزشک ، شما را از خوردن برخی غذاهای خوشمزه و لذیذ منع می کند و دلیل منع کردن او ، برطرف شدن بیماری شما هست ، آیا این کار پزشک محدودیت به شمار می رود ؟  این کار پزشک برای برطرف شدن بیماری شما تجویز شده است .




در بحث حجاب هم ، خداوند برای مصونیت ( محفوظ ماندن ) زن و پاک ماندن او و جامعه و همچنین رساندن زن به مقام انسانیت و کمال او را امر به حجاب می کند .




درپایان ؛ آیا محفوظ ماندن مروارید در صدف ، ضربه ای  به شأن و اعتبار مروارید می زند ؟ خیر اینچنین نیست ، اگر اینگونه بود ، که باید ریگ ها و کلوخ ها داری قیمت و اعتباری باشند . ومنظور من از این مثال  این بود که : « زن محجبه ، همانند مروارید در صدف هست و زن بی حجاب و بد حجاب ، قیمت خودشان را پایین آورده اند و همانند ریگ و کلوخ می مانند »

حمیدرضا بازدید : 279 شنبه 21 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

اختصاصی شاخص/به مناسبت روز عفاف و حجاب

با فرارسیدن سالگرد حادثه غمبار مسجد گوهرشاد که در دفاع از حجاب و مقابله با کشف حجاب ایجاد شد، یکی از سوالات مهمی ‏که به ذهن متبادر میشود اینست که بین امور مهمی که در اسلام آمده و همه آنها جزء اصول این دین است ، چرا مساله حجاب و ‏موضوع پوشش زنان به این درجه برای دشمنان انقلاب اسلامی مهم شده است ، تا آنجا که اقدام به وضع قوانین جهانی کرده و ‏لغو بخشی از تحریمات را به آن گره زده اند.


گروه سیاسی شاخص؛ با نگاه به شعار مشهور دنیای غرب لیبرالی یعنی شعار دموکراسی این سوال جدی ‏تر هم میشود به این معنا که اگر دموکراسی یعنی آزادی در انتخاب رفتارهای مختلف ( بر فرض با تعریف  اصیل غربی آن یعنی ‏هر کس آزاد است تا آنجا که آزادی او به آزادی دیگری لطمه ای نزند) علت اینکه نداشتن حجاب الزامی و اجباری می باشد ‏چیست؟ آیا مقوله ی دموکراسی پشت پرده ای دارد که گاه میتوان از آن خارج شد؟(1) و آیا غرب طرفدار آزادی برای خود ‏مانیفستی تهیه کرده که در موضوعاتی میتوان به فضای اجبار و الزام و فشار روی آورد؟ و باز برگشت به سوال اول ، اگر حجاب ‏چون بخشی از دین است با آن مخالفت میشود و اساسا غرب مدعی آن است که پس از قرون وسطا و دوره ی رنسانس دین نباید ‏سایه ی خود را در مکانهای عمومی نشان دهد، چگونه است که در همین  غرب گروههای تکفیری که با داعیه ی اسلام عملیات ‏اسلام هراسی را انجام میدهند (گروههایی مانند طالبان ، داعش ، بهائیت ، انجمن حجتیه وووو) همگی امکان حضور در تبیلغاتی ‏ترین فضاها را پیدا میکنند اما اصل حجاب نه تنها اجازه تبلیغات بلکه  در بخشهای مهم اجتماعی مانند مدارس ، دانشگاهها و ‏محیطهای اداری  ممنوع میشود. به نظر میرسد در مقوله حجاب اسراری نهفته است که وجود آنها میتواند برای غربی که بدنبال ‏استعمار است مضر و خطر آفرین باشد . در ذیل به برخی از ثمرات حجاب البته در مواجهه با استکبار و نه همه ابعاد آن (2) ‏پرداخته میشود:‏

‏-‏    غرب سالهاست که با استفاده از عنصر پورنو و سکس و با ترویج برهنگی توانسته مردم خود به ویژه جوانان را ‏مشغول امور شهوانی کرده و از پرداختن به شمای کلی جهان و فهم هستی دور نگه داشته است ، ابزاری مانند هالیود ‏در این راه سهم به  سزایی داشته اند ، اینکه غرب از ایجاد جنبش نود ونه درصدی شگفت زده میشود بهمین علت است ‏، یعنی بر اساس محاسبات سردامداران اروپایی و آمریکایی جوانان مشغول بکاری که اوقات فراغت آنها را موضوعات ‏شهوانی پر میکند نباید فرصت تفکر و از آن عجیب تر اقدام را داشته باشند، حجاب دیوار لطیف و مرتفعی است که از ‏هر گونه شهوت غیر معقول انسان را بازداشته و با نماد خود افراد را به سمت انسانیت و پاکی راهنمایی میکند.‏

‏-‏    استفاده ی ابزاری از زن و فریب دادن او با نامهای خوش خط و خال فمنیست و غیره ، عملا جوامع غربی را از ایجاد ‏خانواده های مستحکمی که میتواند محصولات معقول و متفکر در حوزه ی انسانیت داشته باشد دور کرده است . این ‏بدان معناست که زنان غربی با شعار ما میتوانیم مرد باشیم همه کار میکنند الا آنچه که وظیفه ی انسانی یک زن است، ‏آری تشکیل و راهبری خانواده که مسئولیت زن است میتواند خانه ای را ایجاد کند که فرزندان آن خانه هم از چرخه ی ‏مصرف گرایی غربی نجات یابند هم عناصر مطیعی در تصمیمات غلط غرب در جریان استکبار و استعمار جهانی ‏نباشند و این به خودی خود خطری جدی برای غرب است ، لذاست که مقام معظم رهبری بارها جملاتی با این مضمون ‏فرموده اند که اگر غرب داعیه ی دفاع از زن دارد در خصوص خانه و خانواده پاسخگو باشد

‏-‏    به دلیل آنکه حجاب و پوشش بانوان از جمله امور ظاهری دین است ، یعنی از واجباتی است که بر خلاف بسیاری از ‏مباحث دینی که باطنی و در خلوت هستند در ظاهر افراد مشخص است برای دشمنان انقلاب امکان سوء استفاده را ‏فراهم می نماید ، یعنی زنان انقلاب اسلامی که تقریبا همه آنان بجز معدودی انقلاب اسلامی را قبول داشته و ارزشهای ‏آن را پذیرفته اند (3) اگر به هر دلیلی حجاب کامل را رعایت نکنند ، غربیها و دشمنان انقلاب اسلامی از آن جهت که ‏مشهور به دشمنی با حجاب هستند از این فضا سوء استفاده کرده و موضوع را به عنوان اپوزیسیون داخل نظام مطرح ‏میکنند. ‏

هر چند اقدامات بزرگی مانند حضوربزرگ زنان ( حتی با حجاب های ظاهرا کمتر از حد شرعی ) در اتفاقاتی مانند ‏راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس و همچنین تجمع عظیم نماز عید فطر و بالاخره در چند سال اخیر در راهپیمایی 9 دی که ‏اساسا راهپیمایی بصیرت است پاسخ محکمی به اندیشه های توهم آلود غربیهاست لیکن اصلاح همین موارد اندک نیز بسیار ‏ضروری و الزامی است  که با آگاه سازی و پرهیز از درگیریهایی که موجب شادی دشمن است زنان ایران اسلامی را از این ‏توطئه دشمن مطلع کرده و نقشه های فراوان آنان در این عرصه را نقش بر آب نماییم .‏

‏(1)‏    البته حقیقت اینست که غرب به واقع هیچ اعتقادی به دموکراسی واقعی نداشته و از نظر آنها آزادی یعنی همنوایی با ‏غرب

‏(2)‏    حجاب را میتوان از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار داد و البته در هر بعدی ثمرات بسیار خوب و الایی دارد ، ابعاد ‏شخصی، خانوادگی ، اجتماعی و... لیکن در این مقال تنها به بعد استکبار ستیزانه ی آن اشاره شده است ‏

‏(3)‏    یکی از نمودهای بارز این پایبندی رد طرح آزادی های یواشکی خبرنگار ضد انقلاب مسیح علی نژاد بود که قبلا در ‏مقاله ای با عنوان " تو دهنی مومنانه به طراح آزادیهای یواشکی " مطرح گردید.



 

مطلب مرتبط:


***تو دهنی مومنانه به طراح آزادی های یواشکی***

حمیدرضا بازدید : 186 شنبه 21 تير 1393 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

صالحین نهج الولایه بافق/
دلائل وجوب حجاب و عذابهای مربوط به زنهای بی حجاب

مقصود از حجاب اسلامي، آن پوششي است كه داراي اين دو ويژگي باشد: 1. حدود شرعي پوشش در آن رعايت شده باشد. 2. با خودنمايي و جلب نظر نامحرمان همراه نباشد.


دلائل وجوب حجاب و چند نمونه از عذاب هاي جهنّمي كه مربوط به زن هاي بي حجاب يا بدحجاب می باشد!!!




ابتدا بهتر است معنا و مفهوم حجاب را بررسي كرده و بهتر بدان پي برده باشيم.


حجاب درلغت به معناي پوشيدن و پرده، به كار رفته و در هيچ موردي به طوراصالي به معناي نوع، سبك پوشيدن و نوع سبك لباسي كه پوشيده مي شود، اطلاق نشده است. در اصطلاح فقهي نيز براي رساندن معناي پوشش زنان، از لغت حجاب استفاده نشده و نمي شود، بلكه از لغت «سَتر» كه به طور دقيق، در معناي پوشش و پوشاندن است، استفاده مي شود.


در مورد ميزان و مقدار پوشش بدن كه در شرع اسلام براي زنان واجب شمرده شده است، با نگاهي به رساله هاي عمليّه مراجع تقليد، مي توان دريافت كه حجاب صحيح و واجب عبارت است از: پوشانيدن تمام بدن به جز قرص صورت و دو دست (از مچ دست تا سر انگشتان) امّا اين تعريف فقهي، تعريف حداقلي است كه استاد شهيد مرتضي مطهري خاطر نشان ساخته است: پوشش (و حجاب زن) در اسلام اين است كه زن در معاشرت خود با مردان بدن خود را بپوشاند و به جلوه گري و خودنمايي نپردازد.(1)


بنابراين مقصود از حجاب اسلامي، آن پوششي است كه داراي اين دو ويژگي باشد: 1. حدود شرعي پوشش در آن رعايت شده باشد. 2. با خودنمايي و جلب نظر نامحرمان همراه نباشد.


طبق اين تعريف حجاب امري نيست كه فقط به موضوع پوشش مرتبط باشد، بلكه امري رفتاري نيز هست.


پس بدحجاب كسي نيست كه حد واجب شرعي را رعايت نمي كند، ممكن است كسي اين حدود را به طور كامل رعايت كند، ولي در عين حال وضع ظاهرش، نوع رفتارش با مردان، نوع سخن گفتنش، نوع راه رفتنش، حتّي نوع نگاهش به افراد و اطرافش و در يك كلام، نوع رفتار ارتباطي او در اجتماع به گونه اي باشد كه توجّه نامحرمان را به خود جلب نمايد و ممكن است اين جلب نظر غير آگاهانه و غيرعمدي باشد، زيرا زنان به علت مطلوبيّت هاي طبيعي كه خواه ناخواه در ظاهر و جسم خود،در نظر مردان دارند و نيز به علت مطلوبيّت ها و جذابيّت هايي كه مي توانند آگاهانه يا ناآگاهانه (براساس تربيت نادرست) به رفتار خود در منظر مردان ببخشند، مورد توجّه مردان قرار مي گيرد. بنابراين هر قدر اين اقسام زيبايي ها از جانب زنان بيشتر در دسترس مردان باشد (يعني عرضه از سوي زنان بيشتر باشد) تقاضا از سوي مردان بيشتر مي باشد.


قرآن كريم، كتاب هدايت انسان ها از ظلمت به سوي نور، در زمينه ي پيشگيري از مفاسد اخلاقي و اجتماعي دستورات و مقررات ويژه اي را در مورد حجاب بانوان دارد كه به برخي از آنان پرداخته مي شود:


1. جلباب (روپوش هاي بلند و چادر) پوشش كامل:


يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لأزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَي أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا(2) اي پيامبر! به همسرانت و دخترانت و به زنان مؤمنين بگو: خود را با جلبابهايشان (روپوش هاي بلند و چادر) كاملاً بپوشانند كه اين پوشش براي اين كه (به عفت و وارستگي) شناخته شوند، بهتر است تا (از معرض هوسرانان) آزاد باشند و مورد اذيت قرار نگيرند (و اگر تاكنون كوتاهي و خطائي از آنها سرزده) خداوند همواره غفور و رحيم است.


اين آيه به اصل وجوب حجاب براي زنان تصريح و به يكي از فلسفه هاي حجاب، كه عدم آزار از ناحيه ي مزاحمهااست اشاره كرده است.


2. زنان نيز از نگاه به نامحرم بپرهيزند و عفت خويش را پاس دارند:


وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها(3) و به زنان با ايمان بگو كه چشم هاي خود را از نگاه هوس آلود به نامحرم فرو گيرند و دامان خويش را از آلودگي ها حفظ كنند و زينتها و مواضع بدنشان را به مردان بيگانه نشان ندهند، مگر آن چه را كه ظاهر است.


و در مسأله ي «الا ما ظهر» بايد به نظر و فتاواي مراجع تقليد مراجعه و عمل شود.


3. سر و سينه زنان پوشيده باشد:


وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلي جُيُوبِهِنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ(4) زنان مؤمن، بايد سر و سينة خود را با مقنعه (يا چيزي كه كاملً سر و اطراف صورت و سينه را فرا گيرد) بپوشانند و زينت خود را براي غير از شوهر و محارم ديگر آشكار نكنند.


بنابراين بعضي از روسري هاي موجود و نحوة استفادة فعلي از آن ها، حجاب مورد نظر قرآن كريم، را تأمين نمي كند.


تخطي از مقررات الهي و شكستن حريم عفاف و حيا موجب وقوع در عذاب دردناك الهي خواهد شد كه خداوند مي فرمايد:


إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَ الاخره وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ(5) كساني كه دوست دارند زشتي ها در ميان مردم با ايمان شيوع يابد، عذاب دردناكي براي آن ها در دنيا و آخرت است و خداوند مي داند و شما نمي دانيد.


پيامبر اكرم ‌ـ صلّي الله عليه و آله ـ مي فرمايند: « من اذاع الفاحشة كان كمبتدئها.(6) كسي كه كار زشتي را نشر مي دهد، همانند كسي است كه آن را در آغاز انجام داده است.»


حضرت عبدالعظيم حسني (ره) از امام جواد ـ عليه السّلام ـ و او هم از پدرانش روايت كرده كه حضرت علي ـ عليه السّلام ـ فرمودند: روزي من و فاطمه ـ سلام الله عليها ـ به خدمت رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ رسيديم، در حالي كه آن حضرت ـ صلّي الله عليه و آله ـ بسيار گريه مي كردند. گفتم پدر و مادرم فداي تو باد اي رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ چه چيز شما را به گريه انداخته است؟


حضرت فرمود: يا علي! شبي كه به آسمان برده شدم، عده اي از زنان امّت خود را در عذاب شديد ديدم، پس شأن آن ها را انكار كردم و در اين حال به خاطر شدت عذاب آن ها گريه مي كنم.


1. زني را ديدم كه به موي سر آويزان شده بود و مغز سرش (از شدت عذاب) مي جوشيد. « همانا او موي خود را از مردان نامحرم نمي پوشاند.»


2. و زني را ديدم كه از پاهايش در تنوري از آتش آويزان شده بود. «و آن زني بود كه بدون اجازه شوهر از منزل خارج مي شد.»


3. و زني را ديدم كه گوشت تن خود را مي خورد و آتش از زيرش شعله مي كشيد.


« و او آن زني بود كه خود را براي ديگران آرايش و زينت مي كرد. (نه براي شوهرش)»


4. و زني را ديدم كه گوشت بدنش از جلو و پشت به وسيله قيچي هايي از آتش بريده مي شد. «و آن زني بود كه خود را در معرض ديد مردان (نامحرم) در مي آورد.»(7)


مطلب آخر اينكه در اهميّت حجاب و اثرات مخرّب بي حجابي هزاران صفحه با استفاده از آيات و روايات و واقعيات جامعه مي توان نوشت.




 


 


 


پاورقی:




1. مطهري، مرتضي، مسأله حجاب، ص 78.


2. احزاب: 33: 59.


3. نور: 24: 31.


4. نور: 24:31.


5. نور: 24: 19.


6. كليني، محمد بن يعقوب، اصول كافي،ج 2، ص 356.


7. اين حديث معروف به حديث معراج است كه تفصيل آن را مي توانيد در منابع زير ملاحظه نماييد: حر عاملي، محمد، وسائل الشيعه، ج14، باب 117، حديث 7، مجلسي، محمد باقر، بحارالانوار،ج 103، ص 245 و ج18، ص 351.

تعداد صفحات : 5

درباره ما
Profile Pic
ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 5
 • بازدید امروز : 224
 • بازدید ماه : 5,605
 • بازدید سال : 5,605
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان