close
تبلیغات در اینترنت
ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ... - 50
loading...

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ...

ﺍﮔﺮ ﺻﺪﺍﻗﺖ ﻣﯿﺨﻮاهی...ﺭﺍﺳﺘﮕﻮ ﺑﺎﺵ

آخرین ارسال های انجمن
حمیدرضا بازدید : 548 شنبه 26 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

مطمئن شارژ کنید ، ارزان پرداخت کنید

"تمامی شارژها 2% پایین تر از قیمت مصوب"

Faraj.gif

غيبت
پيامبر صلى الله عليه و آله:

«مَنِ اغتابَ مُسلِما أَو مُسلِمَةً لَم يَقبَلِ اللّه صَلاتَهُ وَلاصيامَهُ أَربَعينَ يَوما وَلَيلَةً إِلاّ أَن يَغفِرَ لَهُ صاحِبُهُ»

هر كس از مرد يا زن مسلمانى غيبت كند، خداوند تا چهل شبانه روز نماز و روزه او را نپذيرد مگر اين كه غيبت شونده او را ببخشد.

بحارالأنوار، ج75، ص 258، ح53

سخن
پيامبر صلى الله عليه و آله:

«إنَّ لِسانَ المُؤمِنَ وَراءَ قَلبِهِ فَإِذا أَرادَ أَن يَتَكَلَّمَ بِشَيءٍ يُدَبِّرُهُ قَلبُهُ ثُمَّ أمضاهُ بِلِسانِهِ وَ إنَّ لِسانَ المُنافِقِ أمامَ قَلبِهِ فَإِذا هَمَّ بِشَيءٍ أمضاهُ بِلِسانِهِ وَلَم يَتَدَبَّرهُ بِقَلبِهِ»

زبان مؤمن در پس دل اوست، هرگاه بخواهد سخن بگويد درباره آن مى انديشد و سپس آن را مى گويد اما زبان منافق جلوى دل اوست هرگاه قصد سخن كند آن را به زبان مى آورد و درباره آن نمى انديشد.

تنبيه الخواطر، ج1، ص 106

http://s2.picofile.com/file/7261984729/bca13117532621.gif

 

مطمئن شارژ کنید ، ارزان پرداخت کنید

"تمامی شارژها 2% پایین تر از قیمت مصوب"

 

حمیدرضا بازدید : 323 شنبه 26 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

«بسم الله الرحمن الرحیم»

- پيامبر (ص) و رهايی از فشارها؛ 

هر زمان بر پيامبر (ص) فشار ميآمد مي فرمود: «أَرِحْنَا يَا بِلَال‏»، ای بلال! راحتم کن. (بحارالانوار/ج79/ص193) . کنايه از اينکه اذان بگو تا مشغول نماز شويم.

ولی بعضی از ما نماز که ميخوانيم ميگوئيم: راحت شديم. ما از نماز راحت می شويم و پيامبر (ص) با نماز، از مشکلات راحت ميشد. يعني: وقتي می گوئيم: «الله اکبر»، او بزرگ است، بزرگتر از همه غصهها و دنيا و پولها و پستها و مقامها و نوشتنيها و گفتنيها و فکر کردنيها است.

عايشه ميگويد: پيامبر (ص) با ما حرف ميزد، ولی زمانی که صداي اذان را ميشنيد، انگار که من زنش نبوده، 180 درجه عوض شده و به نماز متوجه می شد.

و به قدري به نماز ايستاد که پاهايش ورم کرده، آيه نازل شد؛ «مَا أَنْزَلْنَا عَلَيْكَ الْقُرْآنَ لِتَشْقَى»، (طه/2) من قرآن را نفرستادم که تو اينطور عبادت کرده و خود را به زحمت بياندازی.

حمیدرضا بازدید : 165 شنبه 26 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 نماز و ياد خدا و رسيدن به آرامش

خداوند در قرآن مى‏ فرمايد: «أَقِمِ الصَّلاةَ لِذِكْري» (طه/14) نماز بخوان براى اينكه ياد من باشى.

و ياد خدا هم مايۀ آرامش است؛ «أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» (رعد/28).

و آرامش باعث رسيدن به رضايت الهی است که می فرمايد: «يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعي‏ إِلى‏ رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً» (فجر/28-27) ، تو اى روح آرام‏يافته! به سوى پروردگارت بازگرد در حالى كه هم تو از او خشنودى و هم او از تو خشنود است‏.

تنها مشكلى كه دنياى علم وصنعت امروز آن را حل نكرده، مشكل آرامش روحى است. هر روز آمار بيمارى‏هاى روانى، و مصرف قرص اعصاب زياد مى‏شود. هيچ چيز به انسان آرامش نمى‏دهد جز ياد خدا و ايمان و انس و عشق و توكّل به او.آرى نماز ياد خداست و فقط با ياد خدا دل‏ها آرامش مى‏يابد.افرادى را مى‏شناسيم كه داراى قدرت، مال و علم هستند، امّا آرامش لازم را ندارند. در مقابل، افرادى تهيدست هستند كه به خاطر ايمان به سرچشمه هستى داراى قلبى آرامند، ديد و بينش و اعتقاد خاصّى دارند كه حوادث تلخ و شيرين را مى‏پذيرند و براى آنها تحليل منطقى دارند.آرى با ياد خداوند دل‏ها آرام مى‏گيرد و بهترين ياد خدا همان نماز است، كمبود امروز بشر علم و تخصصّ نيست، بلكه دل آرام است. نه فرعون‏ها و ابرقدرت‏ها دل آرام دارند، نه قارون‏ها، و نه ابولهب‏ها، و نه منافقان چند چهره.تنها رهبرى را كه ما در زمان خودمان داراى دل‏آرام ديديم، حضرت امام خمينى قدس سره بود كه روز 12 بهمن 57 وقتى در هواپيما نشست تا به ايران بيايد، خبرنگار از او پرسيد چه احساسى داريد؟ فرمود: هيچ.با اينكه هنوز نظام شاهنشاهى سرِ پا بود و احتمال سرنگونى هواپيما داده مى‏شد.در وصيّت نامه خود نيز نوشت من با قلبى آرام به سوى خدا مى‏روم. اين دل آرام از زور و پول و مقام نيست، از پيوند با خداست كه بهترين نوع آن نماز است.

حمیدرضا بازدید : 293 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

http://www.momtaznews.com/wp-content/plugins/wprobot/images/5c4cd__78355.jpgشناخت معبود و آفریدگار، محبّت او را در دل ایجاد مى‏كند و این محبّت، انسان را به پرستش و عبادت و اظهار كوچكى و تواضع در برابر عظمت او وا مى‏دارد.
 نماز، جلوه‏اى از بندگى انسان در پیشگاه خدا و مظهر عبودیّت و عبادت است. آنكه «بنده» آفریدگار است و این بندگى را احساس مى‏كند و مى‏داند و باور دارد، در برابر او، مطیع است و در پیشگاهش سر بر خاك مى‏نهد و به سجده مى‏افتد و با وى راز مى‏گوید و نیاز مى‏طلبد و آن خالق یگانه را كه سر رشته دارِ اوست، به عظمت و پاكى مى‏ستاید.

حمیدرضا بازدید : 276 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما
درس دوم: خداشناسی از راه نعمت ها
به خود که نگاه می‌كنم، می‌بینم خودم، خودم را نساخته‌ام، پس سازنده‌ای دارم.
سازنده‌ی من باید دانا و توانا باشد، مرا دوست داشته باشد، تمام نیازهای مرا بداند و بتواند آنها را برطرف سازد.
او آفریدگار مهربان من، خداست.
هر نوزادی كه به دنیا می‌آید، اولین چیزی كه نیاز دارد، غذاست. اما كسی را نمی‌شناسد و توانایی انجام هیچ كاری را ندارد!
اگر تمام متخصصان جمع شوند و بخواهند راهی برای تغذیه او مشخص كنند، چه طرحی دارند؟ غذا چه باشد؟ چه موادّی را دارا باشد و در چه درجه حرارتی نگهداری شود؟ توسط چه كسی تهیه شود و چگونه به طفل داده شود؟
نوزاد فقط یك كار می‌داند و آن مكیدن است. نه توانایی جویدن دارد و نه فوت كردن بلد است.
چه كسی مهربان‌تر از مادر و چه غذایی بهتر از شیر مادر؟ لذا تغذیه نوزاد زیر نظر و دید مادر است، به گونه‌ای كه مادر بتواند از بچه مراقبت كند و تغذیه‌اش همراه عشق و محبت باشد. غذا نیز همواره آماده بوده و نیازی به سرد كردن یا گرم كردن نداشته باشد.
اگر این همه نعمت نبود چه می‌شد؟
اگر مادر شیر نداشت؛ اگر نوزاد به جای مكیدن، فوت می‌كرد؛ اگر نمی‌توانست گرسنگی خود را با گریه اعلام كند؛ اگر همه نیازهای نوزاد در شیر مادر یافت نمی‌شد و اگر مهر مادر كم بود و حاضر به پذیرش چنین مسئولیتی نبود؟
كدام علم و قدرت است كه بتواند این همه نیاز را بشناسد و به طور دقیق تمام آن‌ها را برطرف سازد؟
خدایا! نه من می‌دانستم چه نیازی دارم و نه پدر و مادرم خبر داشتند چه غذایی برای من لازم و مفید است.
پیش از به دنیا آمدنم، سینه مادر را پر از شیر و قلب او را پر از مهر و زندگی‌اش را از راه تلاش پدر تأمین كردی.
بهترین غذا را در اختیارم گذاشتی تا از ساده‌ترین راه، نیاز خود را تأمین كنم و در این مكیدن،  نوعی ورزش برای من قرار دادی.
خدایا! تو را در برابر این همه لطف، سپاس می‌گویم.
مرا یاری كن تا از نعمت‌های تو به خوبی استفاده كنم، تو را فراموش نكنم، به پدر و مادرم نیكی كنم و همان‌گونه كه تو برای من خدای خوبی بودی، من هم برای تو بنده خوبی باشم.
قرآن درباره‌ی اهمیت شیر مادر برای فرزندان می‌فرماید: [وَ الْوالِداتُ یُرْضِعْنَ أَوْلادَهُنَّ حَوْلَیْنِ كامِلَیْن] (1) یعنی مادران دو سال تمام فرزندان خود را شیر دهند.
پیامبر (صلی الله علیه و آله)  فرمودند: «بهترین غذا برای كودك، شیر مادر است» (2).
عالمان دینی نیز می‌فرمایند: اگر روزه گرفتن مادر، به طفل شیرخوار زیان می‌رساند، روزه بر مادر واجب نیست. زیرا تغذیه‌ی كودك، مهم‌تر از روزه واجب ماه رمضان است.

1. سوره بقره، آیه 233.
2. عیون اخبارالرضا، جلد 2، صفحه 34.
منبع : درس دوم
حمیدرضا بازدید : 217 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

بر اساس بررسي هاي يک نهاد دانشگاهي در ساري، بدحجابي به عنوان عامل49 درصد از طلاق ها در کشور شناخته شد. اينکه نيمي از جدايي ها در جامعه مذهبي ايران ناشي از بي توجهي زوج هاي جوان به عفاف و نوع پوشش خود و همسرانشان است، زنگ خطري جدي براي خانواده ها و مسئولان فرهنگي کشور به حساب مي آيد.

حمیدرضا بازدید : 209 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

بله چه لذتی دارد این حجاب

ارزشی که خدا برای تو قائل شد

و تو

ناموس خدایی

جواهری در پشت قابی شیشه ای

و چقدر دوستت دارد او

و چقدر دوستت دارد او

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


اینکه فرمودند: زکات زیبایی پاکدامنی ست


و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند.


حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

حمیدرضا بازدید : 293 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

 

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: کودکان دلشان مثل زمین خالی است هر چه در آن بکاری رشد می کند

 


 

 

 

دخترک دوید سمت مادرش و گفت: مامان، ببین پسر عمو اذیت میکنه.
مادرش همین که چشمش به دست نامحرم افتاد که شانه دخترش را می کشد با نارحتی گفت: خجالت نمی کشی آقا مهران دخترم دیگه به سن تکلیف رسیده.

مهران بیچاره که توقع شنیدن سن تکلیف رو نداشت گفت: من از کجا میدونستم که ریحانه به این سن رسیده؛ در ضمن این چه جور تکلیفیه که بلوز و شلوار پوشیده و سرش هم تقریبا برهنه است؟
ریحانه گفت: دیدی مامان، گفتم چادر بپوشم هی میگی نه نمی تونی جمع کنی اگه میذاشتی حداقل اون بلوز بلنده رو می پوشیدم دیگه آقا مهران فکر نمی کرد من بچه ام.

دختری که خود به حجاب علاقه نشان می دهد ولی مادر مانع او می شود، فردا هم که باید در جامعه وجودش را از چشمان ناپاک نگه دارد دیگر به سمت حجاب نمی رود و می شود مثل بعضی از زنان کوچه و بازار که مادرانی با حجاب کامل، ولی دختری بی حجاب همراهش است، این همان دختریست که در دلش بی حجابی و بی عفتی را پرورش دادیم و حالا دیگر با داد و گریه حاضر به قبول حجاب نیست.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌


به نظر شما مادران در بی حجابی دخترانشان چقدر موثرند؟؟؟


(1)نهج البلاغة – نامه31 (( إِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالْأَرْضِ الْخَالِیَةِ مَا أُلْقِیَ فِیهَا مِنْ شَیْ‏ءٍ قَبِلَتْهُ فَبَادَرْتُكَ بِالْأَدَبِ قَبْلَ أَنْ یَقْسُوَ قَلْبُكَ وَ یَشْتَغِلَ لُبُّكَ))

حمیدرضا بازدید : 285 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

40 نفر از خواهران طلبه طی 20 جلسه آموزشی، آموزشهای لازم را در راستای ترویج فرهنگ حجاب دیده و در مراکز مختلف از سال آینده فعالیت تبلیغی دارند.

حجت‌الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی (س) گفت: در قالب این طرح 40 نفر از خواهران طلبه گزینش شده و طی 20 جلسه، آموزشهای لازم را در راستای ترویج فرهنگ حجاب و صی
انت از این امر مهم دینی فرا می‌گیرند.

وی ادامه داد: در این دوره بانوان مبلغه شیوه‌های پاسخگویی به شبهات حجاب و عفاف بحث‌های استدلالی حجاب و مسائل کاربردی پیرامون حجاب و عفاف را آموزش می‌بینند.

ابراهیم پور گفت: آموزش معلمان، حضور در دانشگاه‌ها و مدارس آموزشی، راه اندازی 2 پایگاه اطلاع رسانی پیرامون حجاب از جمله فعالیت‌های این مرکز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

حمیدرضا بازدید : 320 جمعه 25 بهمن 1392 زمان : نظرات () محبوب کن - فیس نما

 

چادر زخمی

جـانـبـازی ﺍﺳـﺖ ﺑـﺮﺍﯼ ﺧـﻮﺩﺵ ﺍﯾـﻦ ﭼـﺎدر ﻣـﻦ!
ﺩﺭ ﺑـﺮﺍﺑـﺮ ﺗـﺮﮐﺶ ﻫـﺎﯼ ﻧـﮕـﺎﻩ ﻣﺴـﻤـﻮﻡ ﺗـﮑـﻪ ﺗـﮑـﻪ ﻣـﯽ ﺷـﻮﺩ!
ﺍﻣـﺎ ﺗﺴﻠﯿـﻢ ﻫـﺮﮔـﺰ.

 

دانستنیهای حجاب "زن باید بداند"

 

 

 

 

 

 

زن باید بداند که چون زن است باید دست نیافتنی باشد

باید مغرور مثبت باشد

باید مهربان غیر لوده باشد

باید دوست داشتنی باشد ولی هر و قت و هرجا که خودش خواست

زن باید زیبا باشد ولی عروسک نباشد

زن باید دست نیافتنی باشد برای مردان غریبه

خلاصه کنم ،زن باید هیچ چیز برای لذت بردن مرد غریبه نداشته باشد

و چشم هیچ مرد غریبه ای را ارضا‌ نکند.

این است مسئله حجاب

 

تعداد صفحات : 51

درباره ما
Profile Pic
ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • نرم افزار

 • سخن بزرگان
 • اخبار
 • دانستنی ها
 • بورس و سرمایه گذاری
 • معرفی سایت ها و وبلاگ ها
 • جنگ نرم

 • بهداشت و سلامت
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • مذهبی
 • سرگرمی
 • علمی

 • ورزش
 • تصاویر
 • آموزش
 • دانلود
 • امام خمینی "ره"
 • بیوگرافی
 • ویدیو
 • تکنولوژی
 • صوت
 • ابزار وبلاگ
 • معرق
 • فرهنگ سازی
 • هنر

  مطالب
  لینک دوستان
 • مرجع کسب و کارهای اینترنتی
 • Civil Engineering of Tabriz University
 • آریا زمین
 • بوی ماه مهر
 • پاتوق نشریات دانشجویی
 • عاشورا
 • پایگاه جامع عاشورا
 • خوشنویسی
 • آثار هنرمندان ایران
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین خــدابـــنده
 • بورس24
 • رسم نمودار ژاپنی با اکسل
 • کلینیک بتن ایران
 • اخبار و تحلیل بازار بورس و سرمایه
 • وقاری
 • تالار بورس
 • وی ان دیزاین
 • کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 • لاور فان
 • آستان قدس حسینی
 • چفیه
 • جک های خفن
 • ساندیس خور
 • کتابخانه مجازی فاطمیه
 • فاطمیه
 • تبادل لینک میکنی؟
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • تصاویر حرفه ای
 • امام علی النقی علیه اسلام
 • موسسه مصاف
 • جنبش سایبری 313
 • معبر سایبری فندرسک
 • علقمه
 • امو لاو چت
 • من میگم / لینکهای داغ
 • امروز هنوز تموم نشده
 • مای پناهگاه
 • پارسیان تحلیل
 • سی مرجع
 • تلنگر
 • پاتوق پرسپولیسی ها
 • سايت جامع بانک تنها نرم افزار های ایرانی
 • دانلود بازی و نرم افزار اندروید
 • lιlı خنده ιlιl
 • نیازمندیهای دیجی آگهی : درج آگهی رایگان | ثبت تبلیغات رایگان
 • تبادل لینک
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • افراد آنلاین : 1
 • بازدید امروز : 183
 • بازدید ماه : 5,564
 • بازدید سال : 5,564
 • کدهای اختصاصی
  حدیث موضوعی ذکر روزهای هفته

  ابزار زیباساز وبلاگ

  کد متحرک ساختن عنوان